Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК РУХОВОЇ НАВИЧКИ З УРАХУВАННЯМ ПСИХІЧНОЇ ІНТЕНСИВНОСТІ ВПРАВЛЯННЯ

Загрузка...

РОЗВИТОК РУХОВОЇ НАВИЧКИ З УРАХУВАННЯМ ПСИХІЧНОЇ ІНТЕНСИВНОСТІ ВПРАВЛЯННЯ

Назва:
РОЗВИТОК РУХОВОЇ НАВИЧКИ З УРАХУВАННЯМ ПСИХІЧНОЇ ІНТЕНСИВНОСТІ ВПРАВЛЯННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут психології ім. Г. С. Костюка
АПН України
Процюк Олександр Віталійович
УДК 159.946.2(043.3)
РОЗВИТОК РУХОВОЇ НАВИЧКИ З УРАХУВАННЯМ ПСИХІЧНОЇ ІНТЕНСИВНОСТІ ВПРАВЛЯННЯ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії психології навчання Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, доцент Щербан Тетяна Дмитрівна, Мукачівський технологічний інститут МОН України, проректор з навчальної роботи.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Клименко Віктор Васильович, Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», кафедра фізичної реабілітації, завідувач;
кандидат педагогічних наук, професор Заброцький Михайло Михайлович, Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти МОН України, кафедра педагогіки і психології, завідувач.
Захист відбудеться 4 липня 2008 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 3 червня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Третяк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах розбудови української державності особливого значення набувають питання всебічного розвитку особистості з метою найповнішого використання її здібностей у підготовці до активних форм життя. Зазначимо, що саме рухові дії людини є майже єдиним практичним засобом вдосконалення різноманітних здібностей підростаючого покоління та задоволення природних потреб, що підтримують оптимальний рівень її життєдіяльності. Гармонійно узгоджуючись з духовним надбанням та моральністю, рухова досконалість створює зразок людини демократичного суспільства. Це означає, що кожна людина з дитинства і до старості може і повинна займатися руховими вправами, люди будь-яких вікових категорій та професій мають бути задіяні у системі занять фізичною культурою і спортом.
Аналіз науково-психологічної літератури свідчить про недостатнє дослідження цієї проблеми.
Таким чином, наукове обґрунтування проблеми психічної регуляції дій людини, вдосконалення засобів і методів підвищення ефективності навчання є актуальним і вимагає науково-теоретичного обґрунтування. Особливо складним і мало вивченим є питання розвитку рухових навичок, умінь вирішувати складні рухові завдання в психічно напружених ситуаціях, що вимагають адекватної регуляції рухів та максимальної результативності.
Теоретичну основу дослідження розвитку рухової навички людини склали роботи І.М. Сєченова, М.О. Бернштейна, В.В. Клименка, О.Р. Малхазова, О.О. Ухтомського, С.Л. Рубінштейна, Л.В. Чхаїдзе й інших про психологічні механізми регуляції рухів, а також теорія формування рухової навички, що отримала експериментальну розробку в працях Н.Г. Озоліна, П.А. Рудика, А.Ц. Пуні, Д.Д. Донського й ін.
Розвиток рухової навички має враховувати фактори того, що людина діє не лише у звичних і спокійних умовах, але й в умовах підвищеної психічної інтенсивності (почуття боротьби й змагань, великі фізичні навантаження і високі вимоги до якості рішення рухових завдань). Хвилювання перед фізичним випробуванням і під час дії вносить істотні зміни до механізму регуляції рухів, зокрема: розумової й моральної (почуття відповідальності) напруженості, напруженості дієвого стану, перцептивної (що виникає у випадку великих утруднень при сприйнятті необхідної інформації); вольової (як здатність людини виявити свідоме вольове зусилля, опановувати ситуацією) і мотиваційної, пов'язаної з боротьбою мотивів і суттєво знижують продуктивність дій. (В. Кеннон, М.Ю. Малков, Л.І. Божович, В.Л. Марищук, Б.Г. Ананьєв, П.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК РУХОВОЇ НАВИЧКИ З УРАХУВАННЯМ ПСИХІЧНОЇ ІНТЕНСИВНОСТІ ВПРАВЛЯННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок