Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНГЛІЙСЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В МОВІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕКЛАМИ

АНГЛІЙСЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В МОВІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕКЛАМИ

Назва:
АНГЛІЙСЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В МОВІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕКЛАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,82 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
Федорець Сергій Анатолійович
 
УДК 811.161.2’37
АНГЛІЙСЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В МОВІ СУЧАСНОЇ
УКРАЇНСЬКОЇ РЕКЛАМИ
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат філологічних наук,
доцент Редін Петро Олексійович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
професор кафедри української мови.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Ужченко Віктор Дмитрович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Ковальова Тетяна Володимирівна,
Харківський регіональний інститут
Національної академії державного управління при Президентові України,
доцент кафедри української мови.
Провідна установа – | Кіровоградський державний
педагогічний університет
ім.В.В.Винниченка,
кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки України,
м.Кіровоград.
Захист відбудеться „5” жовтня 2005 року о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м.Харків, вул.Артема, 29, ауд.216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м.Харків, вул.Блюхера, 2, ауд. 215-В)
Автореферат розіслано „ ” вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І.Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кінець XX – початок ХХІ століття характеризується кардинальними політичними, соціальними та економічними зрушеннями, новими підходами щодо зміцнення й розвитку відносин між державами. Зміни в суспільстві неодмінно відбиваються й у мові, оскільки вона як система динамічна швидко реагує на освоєння нових технологій, розвиток науки і техніки, розширення географії ділових контактів поповненням словника.
У лексичній системі української мови відбилося активне засвоєння суспільством усього нового, що з’явилося в нашому житті на зламі віків.
А тому не дивно, що спостереження вітчизняних і зарубіжних лінгвістів стосовно мовних контактів і процесів мовної інтерференції, які їх супроводжують, спричинили посилення уваги до особливостей засвоєння і функціонування неологізмів, зокрема англомовних.
Дослідження англіцизмів здійснювали Л.М.Архипенко, В.М.Аристова, В.М.Бабич, Л.Р.Безугла, В.П.Березинський, А.Г.Гудманян, О.І.Гутиряк, Н.Л.Жабицька, Ю.О.Жлуктенко, К.Л.Єгорова, Т.К.Єлізова, І.М.Каминін, Л.П.Кислюк, Л.П.Крисін, Л.Ю.Кухтенко, О.М.Мороховський, В.Я.Мицезька, І.М.Обухова, А.Д.Олійник та ін. Слід зазначити, що впродовж останніх років спостерігається активізація мовознавчої діяльності в цьому напрямку, про що свідчать дисертаційне дослідження В.П.Сімонок на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук „Лексико-семантична рецепція іншомовної лексики в українській мовній картині світу”, дисертації Л.М.Архипенко, А.О.Ніколаєвої, А.Д.Олійник, Н.О.Попової, Г.А.Сергєєвої на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук, які присвячені аналізові запозичень-англіцизмів у сучасній мікроекономічній термінології, термінології програмування, комп’ютерних мереж, захисту інформації, правничій термінології, у пресі.
Відкритість українського ринку для товарів іноземних виробників зумовила виникнення цілої мережі торговельних представництв, а відповідно й рекламних агенцій для ефективного залучення українського споживача. Рекламні тексти стали обов’язковим елементом інформації майже всіх друкованих видань, а значить, і об’єктом досліджень мовознавців. Різні аспекти мовних особливостей функціонування рекламних текстів на матеріалі індоєвропейських мов були предметом дослідження таких фахівців, як Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: АНГЛІЙСЬКІ ЗАПОЗИЧЕННЯ В МОВІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕКЛАМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок