Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОТРИМАННЯ ТРАНСГЕННИХ РОСЛИН ЯБЛУНІ ШЛЯХОМ ГЕНЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ AGROBACTERIUM TUMEFACIENS

Загрузка...

ОТРИМАННЯ ТРАНСГЕННИХ РОСЛИН ЯБЛУНІ ШЛЯХОМ ГЕНЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ AGROBACTERIUM TUMEFACIENS

Назва:
ОТРИМАННЯ ТРАНСГЕННИХ РОСЛИН ЯБЛУНІ ШЛЯХОМ ГЕНЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ AGROBACTERIUM TUMEFACIENS
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,06 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ ТА ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
КОРХОВИЙ Віталій Іванович
УДК 634.11:575.113
ОТРИМАННЯ ТРАНСГЕННИХ РОСЛИН ЯБЛУНІ ШЛЯХОМ ГЕНЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ AGROBACTERIUM TUMEFACIENS
03.00.15 – генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті садівництва УААН та Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Блюм Ярослав Борисович,
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
НАН України,
завідувач відділу геноміки та біотехнології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Галкін Анатолій Павлович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу біоінженерії

кандидат біологічних наук
Митрофанова Ірина Вячеславівна,
Нікітський ботанічний сад – Національний науковий
центр УААН,
старший науковий співробітник відділу
біотехнології і біохімії
 
Провідна установа: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 22.09.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01 при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розісланий 19.08.2005 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук |
 
О.А. Кравець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на значні досягнення у розробці методів генетичної трансформації яблуні протягом останніх 15 років, в значній мірі залишаються не вирішеними такі питання, як перенесення конкретних генів в сортові рослини з метою покращення їх цінних характеристик. Значний інтерес складає проблема стійкості яблуні до гербіцидів тотальної дії та створення сортів, які б мали високу ефективність вкорінення і стриману силу росту. Стійкість будь-яких сортів плодових до гербіцидів підвищує технологічність їх вирощування, особливо в умовах розсадника. Серед гербіцидів, які використовуються у садівництві, найбільшого розповсюдження набули сполуки, в яких діючими речовинами є гліфосат та глюфосинат. Так, зокрема, фосфінотріцин (глюфосинат) є одним з малотоксичних гербіцидів широкого спектру дії. Стійкість до цього гербіциду забезпечує ген pat, внаслідок експресії котрого у трансгенній рослині фосфінотріцин швидко розкладається фісфінотріцинацетилтрансферазою, втрачаючи свою токсичну дію, і не накопичується в обробленій рослині. З іншого боку, вирішення проблеми ефективного вкорінення і формування кореневої системи за допомогою методів генетичної інженерії передбачає використання генів бактеріального походження, а саме з Ri-плазміди Agrobacterium rhizogenes, означених в літературі як rol гени (rolА, rolВ, rolС, rolD). Серед цих генів особливе місце займає ген rolВ, який підвищує чутливість до ауксину (Delbarre et al., 1994), або ж змінює шляхи проникнення ауксинів (Maurel et al., 1994), що призводить до зростання ефективності вкорінення рослин. Трансгенні лінії (з геном rolВ) вегетативно розмножуваних підщеп яблуні мають у 2,3-2,5 рази вищу ефективність вкорінення в порівнянні з нетрансгенним контролем (Welander and Zhu, 2000; Sedira et al., 2001; Pawlicki-Jullian et al., 2002). Автори повідомляють також про стриману силу росту деяких трансгенних клонів, що містять ген rolВ у порівнянні з контролем. Аналогічні результати отримано і для трансгенних підщеп груші (Zhu et al., 2003). На трав’янистих рослинах також показано, що експресія гену rolВ викликає зміни генеративних органів отриманих клонів – гетеростилію, збільшені розміри маточки та квітколожа (Schmulling et al., 1988). Безумовно, вищеназвані характеристики були б бажаними і для сортових рослин яблуні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОТРИМАННЯ ТРАНСГЕННИХ РОСЛИН ЯБЛУНІ ШЛЯХОМ ГЕНЕТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ AGROBACTERIUM TUMEFACIENS

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок