Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАНУВАННЯ СІМ’Ї ЯК МЕТОД ЗАПОБІГАННЯ МАТЕРИНСЬКОЇ СМЕРТНОСТІПРИ ЕКСТРАГЕНІТАЛЬНІЙ ПАТОЛОГІЇ

Загрузка...

ПЛАНУВАННЯ СІМ’Ї ЯК МЕТОД ЗАПОБІГАННЯ МАТЕРИНСЬКОЇ СМЕРТНОСТІПРИ ЕКСТРАГЕНІТАЛЬНІЙ ПАТОЛОГІЇ

Назва:
ПЛАНУВАННЯ СІМ’Ї ЯК МЕТОД ЗАПОБІГАННЯ МАТЕРИНСЬКОЇ СМЕРТНОСТІПРИ ЕКСТРАГЕНІТАЛЬНІЙ ПАТОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ВОРОНЕНКО ОЛЕГ ЮРІЙОВИЧ
УДК 616.12-008.46+616.61+616.379-008.64]-055.26-084:314.33
ПЛАНУВАННЯ СІМ’Ї ЯК МЕТОД ЗАПОБІГАННЯ МАТЕРИНСЬКОЇ СМЕРТНОСТІ
ПРИ ЕКСТРАГЕНІТАЛЬНІЙ ПАТОЛОГІЇ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Венцковський Борис Михайлович, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Туманова Лариса Євгенівна, керівник відділення профілактики та лікування гнійно-запальних захворювань в акушерстві Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України;
доктор медичних наук, професор Маркін Леонід Борисович, завідувач кафедри акушерства та гінекології №2 Львівського державного медичного університету ім. Д.Галицького МОЗ України.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться 18 січня 2001 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця (01601, м. Київ, бульв. Шевченка, 17).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України (01057, м. Ки---їв, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 13 грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________ Я.М.Вітовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Протягом останніх років у структурі материнської смертності в Україні, як і в усьому світі, екстрагенітальна патологія (ЕГП) посідає одне з основних місць. Визначена ціла низка екстрагенітальних захворювань, при яких вагітність протипоказана (наказ МОЗ України №111 від 28.06.1994). Якщо будь-яка з таких хвороб наявна у жінки фертильного віку поза вагітністю, небажане її виникнення може призвести до тяжких наслідків – випадків материнської смертності або абортів. При поєднанні в клініці екстрагенітальної патології та вагітності, які часто взаємно ускладнюють одне одного, лікар часто має дилему: переривати вагітність через високий ризик для життя та здоров’я матері і майбутньої дитини, або коригувати екстрагенітальну патологію з метою мінімізувати її вплив на вагітність (Венцковський Б.М. та ін., 1994; Богатирьова Р.В. та ін., 1998). Як переривання вагітності, так і ускладнений її перебіг негативно позначаються на репродуктивному здоров’ї жінки і погіршують прогноз щодо наступних вагітностей.
За даними ВООЗ, у 90-х роках середній показник материнської смертності в Європі був приблизно в 1,5 рази нижчий за український (Здоров’я для всіх – 2000. Статистичний довідник. ВООЗ, 1997). Різниця між середньоєвропейським та українським рівнями материнської смертності свідчить про наявність потенціалу для зниження цього показника, що є одним з інтегральних показників розвитку суспільства.
Виникнення вагітності у жінок з існуючою екстрагенітальною патологією свідчить про неефективне планування сім’ї такими жінками. Недбале ставлення до планування сім’ї з боку лікаря і пацієнтки стає катастрофічним у випадках, коли екстрагенітальне захворювання призводить до загибелі вагітної або плода. Таким випадкам можна і необхідно запобігати через використання раціональних схем підбору контрацептивних методів для кожного окремого виду екстрагенітальної патології, з урахуванням медичного анамнезу та соціально-психологічних умов життя пацієнток. Окремий науковий інтерес викликає питання про причини нехтування ефективними методами контрацепції з боку хворих на ЕГП.
За даними вітчизняних досліджень, проблема високої материнської захворюваності та смертності, високої частоти абортів в Україні є дуже актуальною (Богатирьова Р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЛАНУВАННЯ СІМ’Ї ЯК МЕТОД ЗАПОБІГАННЯ МАТЕРИНСЬКОЇ СМЕРТНОСТІПРИ ЕКСТРАГЕНІТАЛЬНІЙ ПАТОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок