Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ТЕСТ-МЕТОДИ ХІМІЧНОГО АНАЛІЗУ З ВІЗУАЛЬНОЮ ІНДИКАЦІЄЮ: МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, НОВІ ТЕСТ-СИСТЕМИ

Загрузка...

ТЕСТ-МЕТОДИ ХІМІЧНОГО АНАЛІЗУ З ВІЗУАЛЬНОЮ ІНДИКАЦІЄЮ: МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, НОВІ ТЕСТ-СИСТЕМИ / сторінка 2

Назва:
ТЕСТ-МЕТОДИ ХІМІЧНОГО АНАЛІЗУ З ВІЗУАЛЬНОЮ ІНДИКАЦІЄЮ: МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, НОВІ ТЕСТ-СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Методи дослідження – спектрофотометрія та спектроскопія дифузного відбиття (вивчення властивостей іммобілізованих реагентів, оптимізація умов приготування тест-засобів та умов тест-визначень), потенціометрія (визначення констант рівноваг), атомно-абсорбційна спектроскопія (перевірка правильності тест-методик з візуальною індикацією).
Для статистичної обробки первинних даних тест-виявлень використовували традиційні методи та програмне забезпечення, розроблене А.В. Пантелеймоновим. Для математичної обробки даних використовували також прикладні пакети “ORIGIN 7.0” та “Sigma Plot 8.0”.
Наукова новизна отриманих результатів.
1. Отримали подальший розвиток уявлення про вимоги до обсягу експерименту при оцінюванні межі виявлення з використанням тест-засобів.
2. Для тест-визначень із застосуванням колірної шкали уточнено методологію оцінювання нижньої границі концентрацій, що визначаються.
3. Показано, що для порівняння тест-систем та прогнозування необхідного обсягу експерименту при оцінюванні межі виявлення доцільно користуватися величиною відносної ширини області ненадійної реакції.
4. На прикладі рН-тестів і тест-систем для виявлення та напівкількісного визначення іонів металів показано можливість застосування желатинового гелю як середовища для тест-реакцій.
5. Вперше виявлено, що вплив середовища желатинового гелю на властивості кислотно-основних індикаторів є аналогічним впливу міцелярного середовища в розчинах іоногенних поверхнево-активних речовин.
6. Вперше встановлено склад комплексів та оцінено умовні константи стійкості комплексів іонів Cu2+, Cd2+, Co2+ та Pb2+ з 4-(2-піридилазо)-резорцином (ПАР) у желатиновій плівці.
7. Розроблено нові тест-системи для виявлення та напівкількісного визначення 2,4-дихлорфеноксиоцтової кислоти (2,4-Д) на основі пінополіуретану (ППУ) та іонів металів на основі ППУ, метилкремнієвої кислоти (МКК), желатинової плівки.
Практичне значення отриманих результатів.
1. Розроблений підхід дозволяє оцінювати метрологічні характеристики тестового аналізу з візуальною індикацією (сн і cmin) на етапі розробки і впровадження тест-систем у практику аналізу. Розроблені рекомендації сприяють зниженню трудомісткості та тривалості досліджень з оцінювання метрологічних характеристик.
2. Вивчені властивості желатинового гелю дозволяють використовувати желатинові плівки як перспективний носій у тест-визначеннях.
3. Методики тест-визначень CoII) з 2-нітрозо-1-нафтолом, рН, 2,4-Д з бутилродаміном, сумарного вмісту важких металів (Co2+, Cu2+, Cd2+, Zn2+, Ni2+, Pb2+) з ПАР на основі різних носіїв апробовано при аналізі модельних водних розчинів та зразків природних вод і використовуються в навчальному процесі (спецкурс „Хроматографічні та тестові методи аналізу”, що викладається на кафедрі хімічної метрології хімічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна). рН _ тест на основі желатинової плівки вигідно відрізняється від реагентних індикаторних папірців можливістю багаторазового використання.
Особистий внесок автора полягає в аналізі літературних даних за темою дисертації, у розробці методики оцінювання метрологічних характеристик тест-систем, в експериментальному дослідженні впливу середовища желатинового гелю на протолітичні та комплексоутворюючі властивості індикаторів, у розробці нових тест-систем, обробці результатів, участі у формуванні висновків та написанні наукових статей. Постановку завдань дослідження, аналіз та узагальнення результатів, формулювання висновків проводили разом з науковим керівником. В публікаціях у співавторстві особистий внесок здобувача полягає у виконанні основної частини експерименту, інтерпретації та обробці результатів.
Автор висловлює подяку проф. Л.П. Логіновій (ХНУ імені В.Н. Каразіна) за участь в обговоренні результатів і за пропозицію використовувати желатиновий гель як середовище для тест-реакцій; д.х.н. В.М. Островській (ІЗНХ імені Н.С. Курнакова, м. Москва) за надання реагентних індикаторних паперів та пристроїв для концентрування; н.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕСТ-МЕТОДИ ХІМІЧНОГО АНАЛІЗУ З ВІЗУАЛЬНОЮ ІНДИКАЦІЄЮ: МЕТРОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, НОВІ ТЕСТ-СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок