Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ МЕТОДАМИ ТЕОРІЇ R-ФУНКЦІЙ ТА НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

МОДЕЛЮВАННЯ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ МЕТОДАМИ ТЕОРІЇ R-ФУНКЦІЙ ТА НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ МЕТОДАМИ ТЕОРІЇ R-ФУНКЦІЙ ТА НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,59 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М. Підгорного
Тоніца Олег Володимирович
 
УДК 518.5
МОДЕЛЮВАННЯ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ МЕТОДАМИ
ТЕОРІЇ R-ФУНКЦІЙ ТА НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі прикладної математики та обчислювальних
методів Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор Шевченко Олександр Миколайович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
головний науковий співробітник .
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Яковлєв Сергій Всеволодович,
Університет внутрішніх справ МВС України,
начальник факультету управління та інформатики
доктор технічних наук, професор
Куценко Леонід Миколайович,
Харківський інститут пожежної безпеки МВС України,
професор кафедри пожежної техніки
Провідна організація: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділ прикладної математики, м. Київ
Захист відбудеться « 24 » 06 1999 р. о 14 годині в аудиторії
ХІ поверху на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного НАН України (310046, м.Харків, вул.Дм.Пожарського, 2/10).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 310046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10
Автореферат розісланий « 20 » 05 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зайцев Б.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. При створенні систем дослідження задач розрахунку фізичних полів важливо враховувати технічні та технологічні допуски на геометричну та фізичну інформацію, погрішності виміру фізичних величин та похибки округлення. У зв’язку з цим виникає необхідність розвитку систем розрахунку полів з метою отримання допусків на розв’язок та подальшого експертного висновку.
В даний час автоматизація програмування в галузі математичної фізики досягла значного прогресу. Ефективність проблемно-орієнтованих мов та спеціалізованих систем полягає в скороченні часу вирішення багатьох науково-технічних задач, а також створенні бази для переходу до індустріальних методів та нової технології програмування. Такі мови та системи є інструментальною базою для проведення обчислювальних експериментів, що звільняють математиків та інженерів від рутинної роботи по створенню та налагодженню громіздких програм. Для проведення обчислювальних експериментів в галузі математичної фізики в багатьох випадках необхідно серйозне та глибоке вивчення процесу чи явища, що моделюється, пізнання законів природи та їх проявів у складній взаємодії. Окрім того, при вирішенні задач математичної фізики необхідно враховувати питання збіжності, стійкості обчислювального процесу, точності обчислень, ефективності методів, що застосовуються і т. ін. Ці обставини створюють додаткові труднощі при розробці математичного забезпечення для вирішення крайових задач. Вітчизняними та закордонними дослідниками розроблено велику кількість прикладних систем програмування, пакетів прикладних програм, що мають проблемно-орієнтовані мови та використовуються для дослідження задач з різних прикладних областей.
Створення проблемно-орієнтованих мов та спеціалізованих систем можливо в тому випадку, якщо для конкретної прикладної області розроблений універсальний математичний апарат, який дозволяє достатньо ефективно описувати алгоритмічні процеси з урахуванням всієї інформації про задачу, що розв’язується. Таким математичним апаратом для вирішення крайових задач математичної фізики є теорія R-функцій (міжнародна абревіатура RFM - R-functions method), методи та засоби якої розширюють можливості варіаційних та проекційних методів по розв’язку крайових задач в областях складної форми.
Результати, що отримані в галузі додатків цієї теорії, дозволили створити комплекс програмних та мовних засобів для автоматизації наукових досліджень в математичній фізиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ МЕТОДАМИ ТЕОРІЇ R-ФУНКЦІЙ ТА НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок