Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ ІНВАЛІДІВ З ВАДАМИ ЗОРУ ДО НАВЧАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ ІНВАЛІДІВ З ВАДАМИ ЗОРУ ДО НАВЧАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ ІНВАЛІДІВ З ВАДАМИ ЗОРУ ДО НАВЧАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,21 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
 
 
ГРЕБЕНЮК ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 378.141.2-056.262:37.062.1
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ ІНВАЛІДІВ З ВАДАМИ ЗОРУ ДО НАВЧАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
19.00.08 – спеціальна психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, професор
Синьова Євгенія Павлівна,
Інститут корекційної педагогіки та психології
НПУ імені М.П.Драгоманова,
кафедра тифлопедагогіки, завідувач
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук,
старший науковий співробітник
Сак Тамара Василівна,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
лабораторія інтенсивної педагогічної
корекції, завідувач
кандидат психологічних наук, доцент
Мустафаєв Геннадій Юсифович,
Національний університет Державної податкової
служби України, кафедра соціології і психології
Захист відбудеться “26” лютого 2008 року об 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “25” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах розбудови демократичного та правового суспільства сучасна політика української держави в галузі корекційної освіти спрямовується на реалізацію принципів гуманізму, милосердя, справедливості, моральності, пріоритету загальних прав і свобод людини, індивідуального особистісного підходу до осіб з порушеннями психофізичного розвитку.
Визнання Україною Конвенції ООН про права дитини та Всесвітньої декларації про забезпечення виживання, захист і розвиток дітей посилило увагу громадськості до проблем дітей-інвалідів, викликало необхідність створення найсприятливіших умов їхньої інтеграції в систему сучасних суспільних відносин.
Відповідно до чинного законодавства України “Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України” інваліди 1 та 2 груп, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю зараховуються поза конкурсом при одержанні позитивних оцінок.
Проте лише наявність правового забезпечення навчання інвалідів по зору у вищих навчальних закладах не гарантує їм якісної соціально-психологічної адаптації в студентських колективах.
У сучасній науці існує кілька відносно самостійних напрямків дослідження проблем адаптації. Зокрема, загальні проблеми адаптації представлені в працях Б.Г. Ананьєва, Д.А. Андреєвої, Ф.Б. Березіна, Т.Г. Дічева, І.А. Мілославової, В.І. Розова, С.Л. Рубінштейна та ін.
Проблеми психологічної, соціальної та професійної адаптації були предметом досліджень С.Д. Артемова, О.Г. Мороза, А.А. Налчаджяна, П.А. Просецького, В.А. Семіченко, І.М. Соколової, О.Г. Солодухової та ін.
Соціально-психологічні аспекти адаптації студентів – входження до нового колективу, налагодження міжособистісних стосунків, знайомство з нормами, цінностями цього колективу – висвітлюються в роботах І.А. Алевердієвої, В.І. Брудного, М.Г. Горліченко, Д.С. Грасмане, Т.В. Землякової, Н.Г. Колизаєвої, Т.І. Ронгінської, Є.І. Савонько, А.В. Сіомічева, та ін.
Дидактичні аспекти адаптації студентів до нової системи навчання, його змісту, методів, форм розглянуто в працях Д.А. Андреєвої, Г.І. Васильєва, В.М. Дугінець, Г.Х.А. Лопес, Л.А. Молодцової, С.І. Селіверстова, В.С. Штифурака, Т.П. Чернявської та ін.
На актуальність проблеми врахування соціально-психологічних особливостей адаптаційних процесів в діяльності інвалідів по зору звертають увагу тифлопсихологи і тифлопедагоги (Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА АДАПТАЦІЯ ІНВАЛІДІВ З ВАДАМИ ЗОРУ ДО НАВЧАННЯ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок