Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ / сторінка 10

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

Важливою адаптацією до тимчасового знаходження люмбріцід у водному середовищі є наявність зокрема, в Octolasion lacteum густої мережі кровоносних капілярів у шкірно-м’язових покривах.
Структурно-функціональна організація ґрунтових олігохет залежить від просторової та видової структури трав’яного покриву, який стабілізує тепло- і вологообмін верхніх горизонтів ґрунту на відміну від різких коливань на оголеній поверхні.
Життєдіяльність ґрунтових олігохет та газовий режим едафотопів
Едафотопам західного регіону України властива висока мінливість стратифікації карбон діоксиду ґрунтового повітря. Найбільша витривалість до високого вмісту карбон діоксиду властива нірникам. Вони сформували систему адаптацій, яка дає їм можливість вижити в екстремальних концентраціях карбон діоксиду ґрунтового повітря. З’ясовано, що вуглекислий газ є визначальним фактором профільного розподілу комплексів люмбріцід. Комплекси ґрунтових олігохет в едафотопах специфічно реагують на концентрації карбон діоксиду в ґрунтовому повітрі. Це зумовлено верхньою межею карбон діоксидної комфортності. Усі дощові черви, які належать до власне нірників, поширені в ґрунтах з високим вмістом СО2. До них належать: Octolasion lacteum, Allolobophora caliginosa caliginosa, A. rosea rosea, A. longa, Lumbricus terrestris. У нірників верхня межа карбон діоксидного комфорту сягає 6,6 % (рис. 10). Їм властива низька інтенсивність споживання кисню. Підстилкова морфо-екологічна група вирізняється щодо вмісту карбон діоксиду в ґрунтовому повітрі. Верхня межа її карбон діоксидного комфорту сягає 0,9 %, що у 20–30 разів вище за атмосферну норму (0,03 %). До таких видів ми відносимо: Denrobaena octaedra, D. attemsi, D. byblica, Dendrodrilus rubidus subrubicundus, D. rubidus rubidus, D. rubidus tenuis, Eiseniella tetraedra tetraedra, Lumbricus castaneus (рис. 10).

Рис. 10. Верхня межа карбон діоксидного комфорту люмбріцід західного регіону України: 1 – Dendrobaena octaedra; 2 – Dendrodrilus rubidus tenuis; 3 – Lumbricus castaneus; 4 ? Eiseniella tetraedra tetraedra; 5 –fetida; 6 –rubellus; 7 – Allolobophora rosea rosea; 8  A.caliginosa; 9 –lacteum; 10 – L. terrestris
Проміжною групою люмбріцід між підстилковою морфо-екологічною, з одного боку і нірниковою – з іншого є ґрунтово-підстилкова, яка здатна переносити концентрацію карбон діоксиду в ґрунтовому повітрі до 70 разів більшу від нормальниї умов. Верхня межа карбон діоксидного комфорту в Lumbricus rubellus становить 2,2 %.
Підстилкова морфо-екологічна група найбільш чутлива до карбон діоксиду і має найвищу інтенсивність споживання кисню. Ґрунтові олігохети заселили ґрунти з різною концентрацією карбон діоксиду в ґрунтовому повітрі, демонструючи різні спрямування колонізації едафотопів автоморфних і гідроморфних ґрунтів.
Формування комплексів олігохет і актуальна кислотність рН ґрунтового середовища
Люмбріціди едафотопів західного регіону України здебільшого належать до ацидофільних організмів і лише чотири види – до алкалофільних.
Ми встановили, що дощові черви специфічно реагують на величину актуальної кислотності (рН) ґрунтового середовища. Для кожного виду властивий певний діапазон (1,2–3,5 одиниці). Більшість видів люмбріцід – евриіонні організми, які заселяють едафотопи з актуальною кислотністю при рН 4,2–6,5. Це значною мірою відповідає панівній актуальній кислотності ґрунтового розчину ґрунтів західного регіону України.
Особливе місце за величиною актуальної кислотності ґрунтів займає Полісся, у якому переважають легкі ґрунти і, внаслідок високої вологозабезпеченсті панує різко виражений елювіальний процес та процеси оглеєння ґрунтів. Залежно від ступеня вираження цих процесів і характеру ґрунтоутворюючих порід рН може сягати значень 3,4.
Проте евриіонні люмбріціди проявляють ацидофільні властивості. Це Allolobophora carpathica, A. sturanyi, A. caliginosa caliginosa, А. rosea rosea, Helodrilus cernosvitovianus, Dendrobaena octaedra, D.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок