Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ / сторінка 12

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Сезонна зміна ОВП є важливим показником функціонального стану ґрунту, тому її виявлення необхідне для проведення комплексної оцінки умов життєдіяльності ґрунтових олігохет та прогнозування рівня їх функціональної активності в едафотопах.
Симбіотичні зв’язки ґрунтових олігохет
ґрунтовим олігохетам властиві різні типи симбіозу: протокооперація, коменсалізм, паразитизм, паразитоїдизм. Симбіонти дощових червів представлені бактеріями, грибами, грегаринами, нематодами, комахами. За ступенем співжиття організмів розрізняють декілька типів симбіозу: коменсалізм, протокооперацію, паразитизм, паразитоїдизм, хижацтво.
Досліджуваний нами симбіоз розглядаємо як одну з примітивних стадій ентойкії, що виникла в едафотопах, де симбіотичні взаємовідносини здійснюються між ґрунтовими безхребетними і мікроорганізмами.
Другою характерною особливістю ентойкії є непостійність симбіозу через імовірні зміни флористичного складу симбіонтів. Залежно від ступеня розкладання органічної речовини в кишечнику дощових червів переважають групи мікроорганізмів, які беруть участь у тій чи іншій стадії мінералізації органічних речовин. Кожен вид сапрофага вступає у симбіотичні стосунки з різними групами і видами мікроорганізмів.
У процесі еволюції органічного світу різноманіття видового складу паразитичних організмів збагатилося і набуло складної структури: бактерії, гриби, найпростіші тварини – клітинний паразитизм; гельмінти, комахи – тканинний паразитизм (Брудастов, 1985; Полянский, 1985).
Грегарин родини Monocystidae потрібно розглядати як “спеціалізованих” давніх паразитів. Їх взаємовідносини з господарями склалися в результаті тривалої спільної еволюції. Тривале співжиття грегарин і люмбріцід сприяло формуванню слабкоантагоністичних відносин.
У регіоні дослідження ми виявили сім видів паразитичних нематод (Syngamus trachea (Montagu, 1811) Chpin, 1925, larvae; Metastrongylus elongatus (Dujardin, 1845) Rail. et Henry, 1811, larvae; Ascaridia galli (Schrank, 1788, larvae; Porrocaecum crassum (Deslondchamps, 1824) Railliet et Henry, 1912, larvae; Porrocaecum ensicaudatum (Zeder, 1800) Baylis, 1920, larvae; Нeterakis gallinarum (Schrank, 1788), larvae, Hystrichis tricolor Dujardin, 1845, larvae), у яких проміжними господарями є ґрунтові олігохети родини люмбріцід. Усі види паразитичних нематод є біогельмінтами, за винятком Syngamus trachea, у яких життєвий цикл паразита може відбуватися двома шляхами: прямим і за участю паратенічних господарів.
Участь паратенічних господарів (дощових червів) у життєвому циклі Syngamus trachea зумовлює зміну системи екологічних адаптацій паразитів. Коло паратенічних господарів нематод велике. Система представлена багатьма видами, які належать до різних систематичних груп. У різних видів паратенічних господарів тривалість персистування личинок може бути різною, не є винятком і багаторічне (до 52 міс.) (рис. 11).
Біогельмінти Metastrongylus elongatus локалізуються у великих кровоносних судинах дощовиків у ділянці стравоходу та в його стінках. Їх симбіотичні зв’язки не ведуть до елімінації люмбріцід, незважаючи на високу інтенсивність інвазії личинками. Загалом інтенсивність інвазії сягала 3?315 екз. Найвищою вона була у видів, які належать до підстилкової і ґрунтово-підстилкової морфо-екологічних груп. Найнижча інвазованість середньоярусних нірників, оскільки вони рідко виповзають на поверхню.
Рис. 11. Багаторічне персистування личинок Syngamus trachea в паратенічних господарях родини Lumbricidae
Симбіотичні взаємовідносини личинок комах до другої линьки з люмбріцідами можна ідентифікувати як паразитичні, а після другої – ясно виражені паразитоїдні, які закінчуються летальністю господаря.
Едафічні чинники та інтеграція життєвих циклів ґрунтових олігохет
Інтеграція життєвих циклів ґрунтових олігохет охопила різні сторони їх існування. На кожному етапі життєвого циклу в дощових червів у межах біогеоценозів відбувається інтеграція екологічних адаптацій.
Статеве розмноження у люмбріцід представлене амфіміксичною і партеногенетичною формами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок