Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ / сторінка 14

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

У дощовикових, що населяють біоценози зі значнми флуктуаціями едафічних чинників, інтеграція осіменіння супроводжується частковою редукцією статевої системи. При сперматофорному осіменінні партнери обмінюються сперматофорами, які прикріплюють до покривів передньої частин тіла та поверхні пояска партнера. У регіоні дослідження найбільш поширені булавоподібні сперматофори (L. terrestris, O. lacteum, A. caliginosa caliginosa, A. chlorotica), дископодібні – відзначено у підстилкових і ґрунтово-підстилкових люмбріцід (L. baicalensis, L. castaneus, E. fetida, E. lucens, E. submontana, D. alpina, D. attemsi, Helodrilus cernosvitovianus). Поширення в люмбріцід двох способів осіменіння є наслідком тривалого еволюційного розвитку цієї групи в едафотопах західного регіону України.
Тривалість ембріонального розвитку потрібно розглядати як важливу екологічну адаптацію, що дозволяє популяціям утримувати певну чисельність особин за різних екстремальних умов. За короткий час дощові черви здатні відновити чисельність популяції за рахунок відкладених яйцевих коконів.
Постембріональний розвиток ґрунтових олігохет відбувається в ґрунтовому середовищі, де едафічні фактори істотно впливають на життєдіяльність ювенільних і субадульних особин. З настанням в едафотопах екстремальних умов вони зазнають більшого едафічного тиску, ніж адульні особини. Тривалість їх ембріонального і постембріонального розвитку різна і співвідношення становить 1:4–1:10. Досягнення статевої зрілості залежить від морфо-екологічної групи і пори року закінчення постембріонального розвитку. Особини, в яких ембріональний розвиток завершився в жовтні, зимують, а з настанням вегетативного періоду ростуть, якщо літо не засушливе. Їхня статева зрілість настає у вересні. Тривалість розвитку від яйця до статевої зрілості у нірників може становити до 24 міс.
Дощовикові як структурний елемент біогеоценозів західного регіону України
Структурній організації ґрунтового зоологічного компонента екосистем західного регіону України притаманний високий динамізм, що тісно зв’язує мешканців із ґрунтом та інтегрує їх життєві цикли. Комплекси ґрунтових олігохет мають високу функціональну активність та значну видову різноманітність.
Комплекси ґрунтових олігохет, які перебувають у єдності та взаємодії, складають цілісну систему. Вони представлені різними функціональними групами. Взаємозв’язок між ними здійснюється на підставі послідовного використання ресурсів живлення та біохімічних механізмів регулювання процесів розкладу органічних речовин.
Екологічну сукцесію потрібно розглядати як закономірну зміну видового складу комплексів біогеоценозу в часі. Цей процес упорядкований. Він спрямований на зміну структури і біогеоценотичних зв’язків в угрупованнях у результаті взаємодії між собою його живих компонентів та навколишнього середовища. Дія сукцесії проявляється в часі через перетворення як самого угрупування, так і зовнішнього середовища. При розгляді часових змін сапрофагів ґрунтів як складників біогеоценозів видно, що вони постають як циклічні закономірні перебудови, які відповідають іншим рівням життя. Незначні варіації коливання едафічних факторів, які не виходять за межі норми реакції сапрофагів, не зупиняють подальшого розвитку сукцесійних процесів. Це дає підставу вважати, що сукцесії є процесом спрямованим, передбачуваним (Чернова, 1977; Odum, 1986).
Екологічна сукцесія комплексів ґрунтових олігохет у біогеоценозах – це реакція на зміну структури і біотичних зв’язків угруповань. Механізми сукцесійних перетворень пов’язані зі змінами внутрішньої структури біогеоценозів, це: зміни видової різноманітності, ускладнення чи спрощення трофічних ланцюгів, підсилення чи послаблення спеціалізації видів. На початковій стадії екологічної сукцесії в угрупованні переважає r-добір та високий темп змін етапів розвитку, у зрілих – домінують види з тривалим життєвим циклом і k-добір.
Значний інтерес для розв’язання багатьох питань ґрунтознавства, лісівництва, продуктивності біогеоценозів становить аналіз перебігу сукцесії, що відбувається в ґрунтах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок