Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ / сторінка 17

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
В еволюції життєвих циклів нематод важливе значення має таксономічний склад проміжних, дефінітивних господарів.
10. Здатність інвазійних личинкових стадій нематод до персистування в тканинах люмбріцід (паратенічних господарів) є важливою функціональною адаптацією. В основі її лежить активне інгібування личинками нематод захисних імунних механізмів господаря, включаючи утворення господарем капсул, які функціонують як біологічний бар’єр. Еволюція цієї групи зв’язків ішла не стільки шляхом морфологічної диференціації, скільки взаємної адаптації функцій організмів господаря і паразита.
11. Статеве розмноження у люмбріцід і енхитреїд представлене амфіміктичною і партеногенетичною формами. Амфіміктичну форму вважаємо найбільш давньою. Вона сприяє цілісності видів як генетичних систем і забезпечує їхню єдність, збільшує імовірність появи адекватних для певних умов фенотипів, гетерозису, можливості нейтралізації шкідливих мутацій, збагачення різноманітності генофонду.
Партеногенез як редукційна форма набув особливого значення в еволюційному розвитку ґрунтових олігохет. У бар’єрних зонах консорцій і біогеоценозів партеногенетичні форми мають більшу перевагу у відтворенні потомства. Основним поштовхом у виникненні та розвитку партеногенетичної форми статевого розмноження є екстремальна амплітуда едафічних факторів.
12. Інтеграція життєвих циклів ґрунтових олігохет охопила різні сторони їх життєдіяльності: потенціальну репродуктивну здатність; розміри ювенільних, субадульних та адульних особин; співвідношення кількості репродукованих і елімінованих адульних особин. На кожному етапі життєвого циклу ґрунтових олігохет відбувається інтеграція системи екологічних адаптацій у межах середовищних параметрів відповідних едафотопів.
13. Екологічна сукцесія комплексів ґрунтових олігохет у біогеоценозах є реакцією на зміну структури і біотичних зв’язків угруповань. Механізми сукцесійних перетворень пов’язані зі змінами внутрішньої структури біогеоценозів: зміни видової різноманітності, ускладнення чи спрощення трофічних ланцюгів, підсилення чи послаблення спеціалізації видів. На початковій стадії екологічної сукцесії в угрупованні переважає r-добір та високий темп змін етапів розвитку, у зрілих домінують види з тривалим життєвим циклом і k-добір.
Отже, структурно-функціональні характеристики комплексів ґрунтових олігохет є ефективним інструментом індикації стану та змін, які відбуваються в едафотопах, з метою їх збереження і відновлення.
Зменшення біорізноманіття субконсорцій ґрунтових оліго-хет призводить до функціонального послаблення ґрунтової біоти і послаблення механізмів стійкості едафотопів.
14. Видовий склад субконсорцій комплексів ґрунтових олігохет, їх чисельність, біомаса свідчить про їх незамінну роль у підтриманні екологічної стійкості ґрунтової біоти в умовах західного регіону України. Вони є важливою ланкою становлення і функціонування рекультиваційних систем.
Моніторинг комплексів люмбріцід в едафотопах має фундаментальне значення для формування збалансованих структурно-функціональних систем. Це зумовлено такими чинниками, як видова чисельність та склад комплексів ґрунтових олігохет в екосистемах, які значною мірою відбивають їх ефективність і сталість. Завдяки моніторингу та встановленню напрямів стабілізації комплексів ґрунтових олігохет можливе пізнання шляхів відновлення природного біорізноманіття едафотопів.
Експериментальні матеріали та інтегральні показники комплексів ґрунтових олігохет можна вважати базовими величинами при фоновому моніторингу біогеоценозів західного регіону України, а також при обґрунтуванні та проведенні вермикультурної інтродукції у біогеоценозах.
Список опублікованих робіт за темою дисертації
1. Іванців В. В. Структурно-функціональна організація комплексів ґрунтових олігохет західного регіону України.– Луцьк: РВВ “Вежа” Волин. держ. ун-ту ім. Лесі Українки, 2007.– 400 с.
2. Иванцив В. В. Щетинковый аппарат дождевых червей (Oligochaeta: Lumbricidae) и его использование в диагностике таксонов видовой группы // Вестн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок