Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ / сторінка 2

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

Особливого значення набувають дослідження з динаміки екосистем, які більшою чи меншою мірою зазнають впливу антропогенних факторів (Ємельянов, 1999). Для розв’язання завдань відновлення та охорони ґрунтів України вкрай недостатнім є рівень відомостей про вплив едафічних факторів на дощовикових, їх симбіотичні (консортивні) зв’язки та перебіг циклічної динаміки.
З огляду на важливість пізнання дощовикових як структурного елемента біогеоценозів постає необхідність більш детального вивчення їх аутекологічних і симбіотичних особливостей. Динаміка екологічного спектру ґрунтових олігохет та їх реакція на варіювання едафічних факторів дають можливість установити загальні зміни в екосистемах і активно впливати на оптимізацію продуктивності біогеоценозів. У цьому полягає як теоретична, так і прикладна актуальність нашого дослідження, висновки якого можуть бути поширені на різні галузі екологічної науки і практики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалося в Луцькому державному педагогічному інституті імені Лесі Українки на кафедрі природничих наук (1980–1993 роки) та Волинському державному університеті ім. Лесі Українки на кафедрі зоології (1993–2007 роки).
Роботу виконано відповідно до наукових програм Волинського державного університету імені Лесі Українки, вона є складовою частиною колективної теми “Біологічні основи освоєння, реконструкції та охорони тваринного світу”, “Природа і екологія Західного Полісся” № 0103U000658.
Дослідження автора координувались до наукових тем на 1995–2000 роки “Природно-історичні зміни та сучасний стан окремих груп біоти західного регіону України” № 0196U003680 та на 2001–2005 роки “Музейний моніторинг таксономічної різноманітності біоти західного регіону України” № 0101U002539 у Державному природознавчому музеї НАН України у Львові.
Мета і завдання досліджень. Метою роботи було встановлення типологічної диференціації комплексів ґрунтових олігохет на основі вивчення їх структурно-функціональної (консортивної) організації у біогеоценозах західного регіону України, виявлення шляхів раціонального підтримання і стабілізації функцій ґрунтових олігохет у природних та похідних екосистемах.
Для досягнення мети було визначено такі основні завдання:
1. Дослідити видову різноманітність комплексів ґрунтових олігохет природних і рекультивованих біогеоценозів західного регіону України.
2. Установити особливості формування комплексів ґрунтових олігохет біогеоценозів західного регіону України залежно від параметрів гранулометричного складу ґрунтів.
3. Виявити гідротермічну вітальну зону ґрунтових олігохет західного регіону України. Установити морфо-екологічні типи адаптації ґрунтових олігохет до перебігу вказаних едафічних чинників.
4. З’ясувати вплив карбон діоксиду ґрунтового повітря на становлення комплексів дощових червів і стан їх життєдіяльності.
5. Розкрити особливості формування комплексів дощовикових залежно від актуальної кислотності, перебігу окисно-відновного стану ґрунтового середовища.
6. Дослідити симбіотичні (консортивні) стосунки дощових червів в основних типах грунтів західного регіону України.
7. Установити вплив едафічних чинників біогеоценозів на інтеграцію життєвих циклів ґрунтових олігохет.
8. Дослідити симбіотичний характер впливу дощовикових у забезпеченні стабільності ґрунтової біоти.
Об’єкт дослідження – типологічна і консорційна структура комплексів ґрунтових олігохет, інтеграція їх життєвих циклів у біогеоценозах західного регіону України.
Предмет дослідження – комплекси ґрунтових олігохет у типових едафотопах західного регіону України.
Методи дослідження – ґрунтово-зоологічні, фізіологічні, симбіотичні, біогеоценотичні, гістологічні, лабораторно-польове утримання дощових червів, енхитреїд.
Наукова новизна одержаних результатів. Уперше проведено повне регіональне типологічне дослідження ґрунтових олігохет природних і рекультивованих біогеоценозів західного регіону України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок