Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ / сторінка 5

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Проте через екстремальний вплив едафічних чинників (температури, вологості, газового режиму, рН актуальної кислотності, ОВП) вони мігрують у нижні, рідше у верхні горизонти, де чинникова дія знаходитися в межах адаптивної норми. Дощові черви можуть тривалий час перебувати у просторі, який може бути невластивим для існування окремих комплексів. В умовах західного регіону України дощові черви два-три рази на рік перебувають у стані фізіологічного спокою (гібернації, естивації). Залежно від ступеня дії на організм едафічних чинників вони можуть знаходитись у різних формах прояву життя (гіпобіозу, криптобіозу). Вертикальна локомоція для нірників і ґрунтово-підстилкових дощових червів спричинена властивими для них еколого-фізіологічними потребами за умов середовища, що змінюється.
Екологічна диференціація біогеоценотичного покриву західного регіону України
Територія досліджень – цілісна природна система, яка об’єднує фрагменти різних зон: Зони мішаних лісів, Лісостепової зони і Карпатської гірської країни. Компоненти цих біомів пов’язані між собою басейновими геосистемними механізмами. Водночас, через зональну диференціацію в західному регіоні України спостерігається значна строкатість едафічних умов, яка спричиняє формування різних за генезою та морфологією едафотопів.
Структура комплексів ґрунтових олігохет у Зоні мішаних лісів формується під впливом легких гідроморфних ґрунтів. Функціональна роль дощових червів у цих едафотопах зумовлена їхнім надмірним зволоженням та особливостями структури ґрунтового і рослинного покривів.
Розвиток комплексів ґрунтових олігохет Лісостепової зони залежить від геоморфологічних і кліматичних умов Волино-Поділля, домінування сірих лісових і опідзолених чорноземів та гетерогенності рослинних формацій. Функціональна роль дощових червів у ґрунтоутворюючих процесах тут домінуюча.
У Карпатській гірській країні з її вертикальною поясністю, вологим кліматом, буроземним типом ґрунтоутвірних, багатим рослинним покривом та властивими для гір денудаційними процесами присутні умови для розвитку мозаїчної структури і локалізованого функціонування комплексів ґрунтових олігохет.
МАТЕРІАЛ ТА МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕНЬ
Збір матеріалу здійснювали протягом 1980–2005 рр. під час маршрутних та стаціонарних досліджень. У західному регіоні України відібрано та опрацьовано 9785 якісних і кількісних проб ґрунтових олігохет родини Lumbricidae і 829 – Enchytraeidae.
Методика збирання люмбріцід. Під час збору люмбріцід використовували загальноприйняті ґрунтово-зоологічні методи (Малевич, 1950; Гиляров, 1941, 1965, 1975). Здебільшого застосовували прямі методи обліку ґрунтових олігохет. Для з’ясування поширення люмбріцід у ґрунтових горизонтах проводили пошарове розбирання проб. Фіксування матеріалу здійснювали поетапно за методичними вказівками Й. Й. Малевича (1950), Т. С. Перель (1979), В. В. Іванціва (2001). Матеріал для гістологічного й гістохімічного дослідження органів і систем дощових червів їх фіксували в рідинах Буена, Карнуа (Іванців, 2001). Ідентифікацію люмбріцід проводили за комплексом ознак, які запропонували Й. Й. Малевич (1950) і Т. С. Перель (1979).
Методика збирання енхитреїд. Проби брали гострим сталевим пробником. Для екстрагування червів із проб користувалися методиками Ф. Б. О’Коннера (O’Conner, 1955), K. Каспрзака (Kasprzak, 1986). Ідентифікацію енхитреїд проводили за K. Каспрзаком (Kasprzak, 1986).
Методика утримування дощових червів. У лабораторно-польових умовах дощових червів утримували в мікрокосмах і оліготераріумах. Для різних морфо-екологічних груп дощових червів намагалися моделювати такі умови, які відповідали би їхнім потребам.
Методи педоекологічних досліджень. Для визначення типів і різновидів ґрунтів використано праці Г. О. Андрущенка (1970), М. Й. Шевчук та ін. (1999), “Атлас почв Украинской ССР” (1979), “Почвы, природа Украинской ССР” (1986). Методи досліджень були переважно уніфіковані. Просторові та інші параметри генетичних горизонтів виділяли за польовим визначником грунтів (Крупский, Кисель, Ковалишин, Полупан и др.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок