Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ / сторінка 9

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Температура визначає і саму можливість життя й інтенсивність його проявів. Для дощових червів нірникової морфо-екологічної групи у західному регіоні України вітальний температурний діапазон 0–+24 °С. У більшості видів вказаної групи нижня межа опускається до –0,5 °С, межі температурного комфорту +2–18 °С, температурний оптимум становить +10–12 °С.
Вплив температури едафотопів на фізіологічний стан комплексу підстилкової морфо-екологічної групи різниться від нірникової: оптимальна температура – у діапазоні +18–20 °С, межі температурного комфорту дещо ширші – +5–24° С, вітальна температурна зона –0,5–+27 °С. У західному регіоні України вегетативний період люмбріцід сягає 8–9 (Іванців, 2002), а у Західній Європі – 11–12 міс. (Edwards and Bohlen, 1996). У північних широтах Східної Європи цей період не перевищує 2–3 міс. Верхня сублетальна зона – зона теплового шоку і виживання, у межах якої процеси метаболізму зазнають прискорення, неоднакового і непропорційного у всіх його частинах, що призводить до дискоординації функцій. За тривалого теплового оціпеніння настає елімінація організмів.
Розвиток структури і функціонування комплексу ґрунтових олігохет в едафотопах залежать від тривалості періодів температурної комфортабельності. Тривалі гібернації й естивації зумовлюють тривалість ембріонального і постембріонального розвитку та зміну структури комплексів люмбріцід. Загалом вертикальні локомоції дощових червів залежать від системи температурних адаптацій і підготовлення організмів до криптобіозу.
При виході дощових червів з холодової закляклості (криптобіозу) відбувається термінація фізіологічного спокою. Процес може тривати від однієї до трьох декад (березень, квітень) і залежить від динаміки зростання температури верхніх горизонтів ґрунту. Дощові черви нірникової морфо-екологічної групи починають активно живитися при температурі +3–5 °С, а підстилкові – при температурі +7 °С…+8 °С. Осіменіння, відкладання яйцевих коконів, ембріональний розвиток і ріст здійснюються тільки при наближенні температури до оптимальної величини, яка властива для конкретного виду олігохет.
Сезонні й добові вертикальні т горизонтальні міграції дощових червів залежать від системи температурних адаптацій і тривалості періодів температурної комфортабельності.
Чинник вологості у розподілі дощових червів
У зоні мішаних лісів, Лісостеповій зоні, Карпатській гірській країні є різні типи режиму вологості, що впливає на ступінь розвитку комплексів ґрунтових олігохет, розподіл життєвих форм за едафотопами.
Пойкілогідризм дощових червів регламентований осмотичними властивостями організмів. Регулювання водного балансу в організмах ґрунтових олігохет зумовлено системами надходження і виділення вологи (рис. 9).
Рис. 9. Схема водного балансу комплексу ґрунтових олігохет
Поширення люмбріцід і енхитреїд обмежено закономірностями, які зв’язані з осмотичними властивостями середовищ.
Осмотична лабільність люмбріцід, що є результатом адаптаціогенезу осморегулюючої системи, забезпечує збереження води та звільнення від її надлишку в організмі. Ця система спрямована на збереження усталеної консортивної структури комлексів олігохет та їх функціонування.
На структурно-функціональну організацію комплексів дощових червів вологість чинить безпосередній вплив. Недостатня захищеність організмів ґрунтових олігохет від втрати води зумовила формування системи фізіологічних, еколого-фізіологічних й екологічних адаптацій, які забезпечують зв’язування води колоїдами, адсорбування її із зовнішнього середовища, перехід організмів на сповільнений обмін речовин, здійснення вертикальних і горизонтальних міграцій, будування діапаузних камер.У період надлишкового зволоження ґрунтів черви мігрують у верхні ґрунтові горизонти – гумусовий, гумусово-елювіальний, де різко зростає їх чисельність і біомаса. З пониженням рівня ґрунтових вод відбуваються релокомоції: черви повертаються до притаманних їм екологічних ніш.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА (КОНСОРТИВНА) ОРГАНІЗАЦІЯ КОМПЛЕКСІВ ҐРУНТОВИХ ОЛІГОХЕТ У БІОГЕОЦЕНОЗАХ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок