Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення проектування генерального плану аеропорту з урахуванням акустичного фактора

Загрузка...

Удосконалення проектування генерального плану аеропорту з урахуванням акустичного фактора

Назва:
Удосконалення проектування генерального плану аеропорту з урахуванням акустичного фактора
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний авіаційний університет
Коновалова Олена Вікторівна
УДК 711.553.9:628.517.2:656.71
Удосконалення проектування
генерального плану аеропорту
з урахуванням акустичного фактора
21.06.01 – Екологічна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Запорожець Олександр Іванович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри безпеки життєдіяльності.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Скорченко Віктор Федорович,
професор кафедри проектування доріг
Національного транспортного університету
МОН України, м. Київ;
кандидат технічних наук, професор
Коржик Борис Михайлович,
завідувач кафедри безпеки життєдіяльності Харківської Національної академії міського господарства МОН України, м. Харків.
Провідна установа Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” МОН України, м. Київ.
Захист відбудеться 01.12.2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.09 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058 м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058 м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий 25.10.2005 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
канд. хім. наук, доцент Г.В. Сокольський
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Експлуатація і розвиток будь-якого аеропорту справляють шкідливий вплив на навколишнє середовище (НС) через різні фактори, а саме: шумове забруднення, викиди в атмосферу, забруднення води і ґрунту. Деякі з цих факторів є наслідком експлуатації аеропорту, інші виникають в результаті розвитку його інфраструктури. Згідно з Повітряним кодексом України експлуатант під час проектування, будівництва, реконструкції і експлуатації аеропорту зобов’язаний виконувати діючі норми з охорони НС, а Закон України “Про об’єкти підвищеної небезпеки” передбачає обов’язкове проведення екологічної експертизи для злітно-посадкової смуги (ЗПС) і аеропорту в цілому.
Основний напрям екологічної діяльності аеропортів Європи (близько 66%), в тому числі великих аеропортів України, тепер і на найближчий час – зниження авіаційного шуму (АШ). У ряді випадків проблема шуму перешкоджає збільшенню пропускної здатності (ПЗ) аеропорту. Авіаційний шум негативно впливає не тільки на населення, яке мешкає на околицях аеропорту, але, перш за все, на персонал аеропорту, безпосередньо пов’язаний з експлуатацією авіапідприємства. Таким чином, шум є як екологічним, так і виробничим несприятливим фактором. Проблема впливу АШ на околицях аеропорту загострюється у зв’язку з продовженням наближення житлових масивів до аеропортів, розширенням існуючих і введенням нових маршрутів руху повітряних кораблів (ПК) у районі аеродрому, які розміщуються часто над житловими масивами. При цьому постійно зростає соціально-економічна значущість проблеми, що зумовлено зростанням кількості людей, які працюють в умовах впливу АШ, і серйозністю наслідків цього впливу, що виявляється в професійній захворюваності авіаспеціалістів, зниженні продуктивності праці, підвищенні ризику помилкових дій, необхідності виплати компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці. Вирішення проблеми захисту населення та персоналу аеропорту від шкідливого впливу актуальне для України в умовах недостатнього фінансового забезпечення заходів щодо охорони праці та НС і має бути одним з пріоритетних напрямів державної діяльності.
Аналіз та порівняння отриманих результатів експериментальних даних з нормативними вимогами до шуму показали, що реальні рівні шуму як на околицях, так і на території аеропорту можуть перевищувати нормативні значення, зокрема у великих європейських аеропортах, які експлуатують сучасну малошумову авіаційну техніку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Удосконалення проектування генерального плану аеропорту з урахуванням акустичного фактора

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок