Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ РАК ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ (клініко-експериментальне дослідження)

ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ РАК ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ (клініко-експериментальне дослідження) / сторінка 8

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ РАК ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Сумісне застосування тироксину та препарату тимуса – ТР1 підвищує вміст гормонів ЩЗ до рівня у контрольних тварин (через 1 – 6 місяців після операції), тобто сприяє нормалізації гормонального стану.
Цікаво відмітити, що введення тиреоїдектомованим щурам самого препарату тимуса (тимостимуліну) також впливає на рівень ТТГ, суттєво знижуючи його до 12,55±0,97 мкМО/мл та 9,14±0,69 мкМО/мл проти 19,91±2,15 мкМО/мл та 17,93±1,43 мкМО/мл у групі тиреоїдектомованих тварин відповідно через 3,5 та 6 місяців після операції.
Дослідження в динаміці впливу тиреоїдектомії на ендокринну функцію тимуса щурів показали, що рівень ТСФ поступово знижується після видалення ЩЗ із суттєвим значенням цього показника через 3,5 – 6 місяців після операції (р<0 05). Введення тироксину в супресивній дозі (50 мкг/кг) не впливає на відновлення рівня ТСФ, a введення препарату тимуса – ТР1 та поєднання обох згаданих вище препаратів супроводжується підвищенням log2 титру ТСФ до рівня групи контрольних тварин. Що стосується динаміки вмісту кортизолу у тварин після видалення ЩЗ, то його рівень дещо знижувався через 1–6 місяців після тиреоїдектомії та відновлювався після ін’єкцій тироксину.
Ці дані ще раз свідчать про існування тісного взаємозв’язку між цими гормонами, який порушується після тиреоїдектомії. Доказана можливість найбільш повноцінного відновлення порушеного ендокринного балансу введенням препаратів ЩЗ разом з препаратами тимічного походження, здатними відновлювати тимозиноподібну активність у тимектомованих мишей.
Встановлено, що на відміну від інтактних тварин, тиреоїдектомовані щури відстають у рості: чим більший термін після операції, тим більша різниця маси цих тварин порівняно з контрольними, через 6 місяців після видалення ЩЗ маса тіла щурів зменшилася більш, ніж удвічі.
Видалення ЩЗ у щурів приводить також до зміни в лімфоїдних органах, які проявляються в зменшенні абсолютної маси тимуса та селезінки, а також кількості лімфоїдних клітин у них. Так, через 6 місяців після операції загальна кількість тимоцитів у них зменшилась у 3,3 раза порівняно з контролем з (121,6±13,7)х106 до (37,1±4,1)х106, р<0,05, а спленоцитів – у 4,4 раза з (659,6±38,4)х106 в контролі до (149,0±9,3)х106 в досліді (р<0,05).
Введення тироксину тиреоїдектомованим тваринам у супресивній дозі та препарату тимічного походження – ТР1 гальмує атрофію тимуса та селезінки (впродовж 1 місяця після операції).
У тиреоїдектомованих щурів відмічено суттєве порушення процесів проліферації тимоцитів. Так, рівень спонтанної проліферації був знижений у 2,6 раза, а індукована ФГА проліферативна відповідь тимоцитів – у 1,8 раза. При цьому ІПА знижувався до 0,26 порівняно з 0,57 у тварин 1-ї групи.
Поєднане застосування замісної гормонотерапії тироксином (2 мкг/кг маси тіла) та препарата тимічного походження (0,2 мг/кг) у щурів після тиреоїдектомії сприяє відновленню зниженої внаслідок тиреоїдектомії проліферативної активності тимоцитів. Рівень спонтанної проліферації у тварин цієї групи зростав майже до рівня, зареєстрованого у тварин контрольної групи (ІПА склав 0,57).
Проведені нами дослідження продемонстрували важливе регуляторне значення гормонів ЩЗ у функціонуванні органів імунної системи. Дефіцит тиреоїдних гормонів спричиняє пролонговану атрофію мозкового шару тимуса, що супроводжується зниженням його ендокринної функції. Роздільне застосування препаратів тимуса чи ЩЗ не призводить до суттєвих морфологічних змін у досліджуваних органах імуногенезу. Проте, сумісне введення тироксину і тимостимуліну тваринам після видалення ЩЗ не тільки активує реакцію лімфоїдних і епітеліальних клітин у тимусі, а й сприяє прискореному їхньому диференціюванню як у кірковому, так і в мозковому шарах залози, стимулює гіперпластичну реакцію клітинних елементів та їх дозрівання в органах імуногенезу тиреоїдектомованих щурів, що може бути патогенетично найбільш адекватною терапією для відновлення структурних та функціональних змін в органах імунної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ РАК ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок