Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> фізіологічний стан та продуктивність бугайців за дії солей дефіцитних мікроелементів і їх хелатних комплексів з цистеїном

фізіологічний стан та продуктивність бугайців за дії солей дефіцитних мікроелементів і їх хелатних комплексів з цистеїном

Назва:
фізіологічний стан та продуктивність бугайців за дії солей дефіцитних мікроелементів і їх хелатних комплексів з цистеїном
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,19 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівська національна академія ветеринарної медицини
імені С.З. Ґжицького
Паска марія зіновіївна
УДК 619:577.1:619:612.015:636.2
фізіологічний стан та продуктивність бугайців за дії солей дефіцитних мікроелементів і їх хелатних комплексів з цистеїном
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівській національній академії ветеринарної медицини
імені С.З.Ґжицького Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, академік УААН, заслужений діяч науки і техніки України
Кравців Роман Йосипович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького, ректор, завідувач кафедри ветеринарно-санітарної і радіологічної експертизи.
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор
Гуфрій Дмитро Федорович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького,
завідувач кафедри фармакології та токсикології;
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Чаркін Володимир Андрійович,
Інститут біології тварин УААН, провідний науковий співробітник
лабораторії живлення корів і регуляції молокоутворення.
Провідна установа:
Дніпропетровський державний аграрний університет,
кафедра нормальної та патологічної фізіології сільськогосподарських тварин.
Захист дисертації відбудеться “__10_” __червня___ 2004 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35. 826. 01 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія № 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий “__7___” ______травня_____ 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент Головач П.І.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Реалізація генетичного потенціалу тварин можлива при забезпеченості їх повноцінною годівлею. Однак, у ґрунтах західного регіону України існує дефіцит мінеральних речовин, що зумовлює зміни у фізіолого-біохімічних процесах в організмі тварин та знижує їх продуктивність.
Значення природного геохімічного середовища для розвитку організму визначається використанням ним багатьох хімічних елементів та їх специфічними властивостями в процесах обміну речовин і входженням до складу багатьох біологічно активних сполук. Ступінь нагромадження хімічних елементів організмами визначається не лише геохімією середовища, але й біологічною їх природою та біогеохімічним кормовим ланцюгом, через який здійснюється зв’язок організмів і середовища (грунт – рослина – тварина – людина).
Попередніми дослідженнями (Міцик В.Ю., 1965; Судаков М.О., 1991; Кравців Р.Й., 1997–2002) встановлено, що у кормах західного регіону України є нестача рухомих форм мікроелементів та окремих незамінних амінокислот, що призводить до виникнення гіпомікроелементозів, які завдають значних економічних збитків тваринництву.
Мікроелементи, як каталізатори та кофактори численних процесів обміну речовин в організмі тварин, сприяють зниженню витрат основних поживних речовин корму, пов’язаних із процесом конверсії їх у речовини тіла і продукцію.
Важливе значення в підвищенні біологічної доступності мікроелементів і забезпеченні ними тварин належить хелатним сполукам, що є найбільш оптимальною формою біогенних металів (Кальницкий Б.Д., 1990; Біленчук Р.В., 1999).
Використання хелатних сполук мікроелементів усуває конкурентні та антагоністичні взаємовідносини між окремими мікроелементами. Важливо відзначити, що хелатні комплекси мікроелементів є оптимальною для організму формою сполучення біогенних металів, вони мають вищу біологічну доступність порівняно з іншими органічними та неорганічними сполуками. До того ж ці сполуки краще транспортуються до місця абсорбції і не піддаються дисоціації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: фізіологічний стан та продуктивність бугайців за дії солей дефіцитних мікроелементів і їх хелатних комплексів з цистеїном

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок