Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СТОЛИПІНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1906 - 1914 рр.)

ВПЛИВ СТОЛИПІНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1906 - 1914 рр.)

Назва:
ВПЛИВ СТОЛИПІНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1906 - 1914 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ВЛАСЮК Ігор Миколайович
УДК 947.083.5/72 (477.4)
ВПЛИВ СТОЛИПІНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ
НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК
ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1906 - 1914 рр.)
07.00.01 - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському інженерно-технологічному інституті Міністерства освіти і науки України.
Наукові керівники: Кругляк Бориc Абрамович
доктор історичних наук, професор
Шип Надія Андріївна,
доктор історичних наук,
провідний науковий співробітник
Інституту історії України НAH України.
Офіційні опоненти: Марочко Василь Іванович,
доктор історичних наук,
провідний науковий співробітник
Інституту історії України НАН України.
Гайдай Лідія Іванівна,
кандидат історичних наук,
доцент Волинського держуніверситету
ім. Лесі Українки
Провідна установа - Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра давньої та нової історії України
Захист відбудеться “25” вересня 2000 р. о год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (00101, Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту історії України НАН України (00101, Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “21” серпня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
доктор історичних наук О.І.Гуржій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Столипінська аграрна реформа продовжувала перетворення у сільському господарстві, розпочаті ще після скасування кріпосного права. Вона була прогресивним і водночас неоднозначним явищем в оцінках різних дослідників. За більш ніж дев’яносто років з часу проведення реформи у соціально-економічному і політичному житті України відбулися величезні зміни.
З проголошенням незалежності України у 1991 р., становленням молодої держави посилився інтерес до минулого українського народу, прагнення більш глибоко пізнати та осмислити історичний досвід України у різні епохи. Одна з таких проблем, яка викликає і сьогодні неоднозначні, суперечливі оцінки істориків та економістів - це економічні та соціальні наслідки столипінської аграрної реформи. Дати об’єктивну оцінку цим наслідкам можна на основі вже вивчених різних аспектів даної проблеми, а також залучаючи нові джерела. При цьому, на наш погляд, необхідно критично підходити до ряду висновків, зроблених як у радянській, так і сучасній історіографії проблеми, зваживши на те, що на першій відбивався тиск офіційної політичної ідеології. Криза тоталітаризму в СРСР, що почалася з середини 80-х років (в т. ч. і в сільському господарстві, яке переживало кризу тодішніх виробничих відносин), а потім розпад самої держави з її жорсткою економічною системою поставили істориків перед необхідністю переглянути концептуальні положення в науці, підійти до них без ідеологічних оглядок, спираючись на об’єктивні економічні закони розвитку людського суспільства. Тому не випадково велику увагу дослідників нині стали привертати соціально-економічні аспекти реалізації столипінського аграрного законодавства - для їх всебічної, об’єктивної оцінки.
Звернення до цієї теми особливо актуальне, адже сільське господарство в економічному житті України завжди відігравало велику роль (про це свідчать й економічні пріоритети сучасної держави, в т. ч. указ Президента України щодо докорінного реформування сільського господарства від 3 грудня 1999 р. та інші нормативно-правові акти). Розгляд впливу столипінської аграрної реформи на розвиток народного господарства Правобережної України, незважаючи на досить значну віддаленість тих подій, може бути корисним у деяких своїх аспектах при формуванні нинішньої аграрної політики, виходячи з історичного досвіду минулого.
Правовим фундаментом для розвитку аграрного законодавства сьогодні є Конституція України, у ст. 14 якої гарантується право власності на землю;
це право набувається й реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ СТОЛИПІНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1906 - 1914 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок