Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РЕАЛІЗАЦІЇ ФУНКЦІЙ ЗАДАЧ В НАВЧАННІ ПЛАНІМЕТРІЇ

Загрузка...

МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РЕАЛІЗАЦІЇ ФУНКЦІЙ ЗАДАЧ В НАВЧАННІ ПЛАНІМЕТРІЇ

Назва:
МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РЕАЛІЗАЦІЇ ФУНКЦІЙ ЗАДАЧ В НАВЧАННІ ПЛАНІМЕТРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,08 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
СЯСЬКА Наталія Андріївна
УДК 514.112(07)
МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РЕАЛІЗАЦІЇ ФУНКЦІЙ ЗАДАЧ
В НАВЧАННІ ПЛАНІМЕТРІЇ
13.00.02 – теорія та методика навчання математики
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Рівненському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
КИРИЛЕЦЬКА Галина Миколаївна,
Рівненський державний гуманітарний
університет, доцент кафедри математики
та методики її викладання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
СЛЄПКАНЬ Зінаїда Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, професор кафедри
математики і методики викладання математики;
кандидат педагогічних наук, доцент
МАТЯШ Ольга Іванівна,
Вінницький державний педагогічний університет
імені М. Коцюбинського, завідувач кафедри алгебри і
методики викладання математики.
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г. Шевченка, Міністерство освіти і науки України, кафедра педагогіки, психології і методики викладання математики, м. Чернігів.
Захист відбудеться “ 28 ” грудня 2005 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано “ 10 “ листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із важливих соціальних завдань сучасної школи є розвиток творчої активної особистості, здатної до самостійного оволодіння знаннями і способами діяльності, виховання свідомого громадянина. Це вимагає переносу акцентів із пасивного накопичення інформації на формування умінь творчо використовувати цю інформацію в процесі розв`язування різнопланових задач.
Концепція шкільної математичної освіти та проект Державного стандарту загальної середньої математичної освіти в Україні визначає пріоритет інтерактивних методів і новітніх інформаційних технологій навчання. Це вимагає оновлення змісту освіти і подальшого вдосконалення процесу навчання. Адже існуюча система навчання не може задовольняти нові вимоги до математичної підготовки учнів.
Аналіз практики навчання геометрії засвідчив, що серйозного удосконалення потребує методика формування систем задач шкільного курсу геометрії. Успішне розв?язання проблеми ефективного використання задач у навчанні геометрії є однією з важливих умов ефективного вдосконалення теорії і практики навчання. Від вирішення цієї проблеми залежить якість навчання, виховання, розвитку учнів. У зв?язку з цим на перше місце висувається необхідність якнайповнішої реалізації функцій задач навчального, розвивального і виховного характеру. Розробка методики реалізації функцій задач в навчанні планіметрії та управління навчальною діяльністю учнів у процесі їх розв?язування є важливим засобом активізації навчання математиці, особистісно-зорієнтованого розвитку школярів, їх підготовки до майбутньої навчальної, трудової і наукової діяльності.
Проблема використання задач у навчанні математики знайшла широке відображення в дослідженнях педагогів, психологів і методистів. Питанням побудови систем задач у навчанні математики приділялася особлива увага. Про це свідчать роботи Я.І.Груденова, В.А.Жарова, М.П.Маланюка, Е.Ю.Міганової, Ф.Ф.Нагібіна, Г.І.Саранцева, О.Ф.Семеновича, С.Б.Суворової, П.М.Єрднієва, Л.М.Фрідмана та ін. Окремим аспектам проблеми дослідження функцій задач присвячені роботи В.Г.Бевз, М.І.Бурди, Н.В.Гібалової, Є.Є.Жумаєва, Д.В.Клименченка, Ю.М.Колягіна, М.В.Миронюка, З.П.Мотової, В.О.Онищука, Н.К.Рузіна, З.І.Слєпкань, Т.І.Титової, Л.Б.Шалевої та ін.
Для усвідомлення загальних психологічних закономірностей мислительного процесу, вікових та індивідуальних особливостей розвитку учнів, активізації пізнавальної діяльності, а також залежності між психічними і педагогічними процесами важливими є результати досліджень вітчизняних і зарубіжних психологів: Г.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МЕТОДИЧНА СИСТЕМА РЕАЛІЗАЦІЇ ФУНКЦІЙ ЗАДАЧ В НАВЧАННІ ПЛАНІМЕТРІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок