Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВОДНЕВОТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НІТРИДУ АЛЮМІНІЮ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВОДНЕВОТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НІТРИДУ АЛЮМІНІЮ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВОДНЕВОТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НІТРИДУ АЛЮМІНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,39 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ОРОЗОВ ІГОР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 621.78:661.55:669.71
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВОДНЕВОТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НІТРИДУ АЛЮМІНІЮ
пеціальність 05.17.01 – технологія неорганічних речовин
ВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
иїв – 2004


Дисертацією є рукопис
обота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України (м. Київ).
Науковий керівник: | академік НАН України,
Трефілов Віктор Іванович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ,
директор
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, доцент
Цибульов Павло Миколайович,
Інститут інтелектуальної власності та права м. Київ,
перший проректор
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Фесенко Ігор Павлович,
Інститут надтвердих матеріалів ім. В. М. Бакуля
НАН України, м. Київ,
старший науковий співробітник
Провідна установа: | Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В. І. Вернадського НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 26.01.2005 р. о 1600 на засіданні спеціалізованої вченої ради – Д26.002.13 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”. 03056, Київ-56, пр. Перемоги, 37, корпус № 4, велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ”.
??????????? ?????????? 25.12.2004 ????.
чений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Т. І. Мотронюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою умовою розвитку сучасної техніки є розробка технологій створення жаростійких матеріалів із підвищеними експлуатаційними характеристиками. Нітрид алюмінію завдяки його фізико-механічним властивостям застосовують у техніці високих температур, як зносостійкий, вогнетривкий і електроізоляційний матеріал. Вироби з нітриду алюмінію одержують методами порошкової металургії. При цьому слід враховувати, що процеси ущільнення при спіканні порошків тугоплавких сполук ускладнені низькими значеннями коефіцієнтів дифузії, низькою концентрацією і рухливістю дефектів кристалічної гратки, пасивуванням поверхні порошку атомами хемосорбованих домішок.
Традиційно для покращення процесів спікання тугоплавких сполук застосовують фізичні (механічні) або хімічні способи активації. Найбільш поширеними є механічні способи (помел у млинах, прокатка, ударна обробка), які викликають подрібнення часток і генерують дефекти в них. Недоліками цих способів є значне підвищення кількості домішок та забруднення повітря ультра- і тонкодисперсними частками.
Відомо, що водневотермічна обробка (ВТО) металевих порошків зменшує вміст домішок кисню, підвищує пластичність спечених виробів, однак її вплив на активацію процесів спікання порошків тугоплавких сполук, і в тому числі нітриду алюмінію, ще не досліджено. У той же час відомо, що водень з деякими елементами, не виключаючи і метали, утворює газоподібні сполуки у вигляді гідридів. Це свідчить про те, що водневотермічна обробка може зменшувати вміст домішкових елементів у порошках і внаслідок цього –підвищувати експлуатаційні характеристики спечених виробів із нітриду алюмінію, виключаючи екологічно шкідливі етапи виробництва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до Державної науково-технічної програми Національної Академії наук України 1.6.2.3–97 “Фізико-хімічні основи отримання нових жаростійких матеріалів”, напрям 3 “Дослідження хімічної активації воднем порошків неметалевих тугоплавких сполук – нітридів кремнію і алюмінію і композицій на їх основі та вивчення процесів їх ущільнення при спіканні”, та згідно з планами науково-дослідних робіт Інституту проблем матеріалознавства НАН України.
Мета і завдання дослідження. Мета даної роботи – розробити технологію водневотермічної обробки порошків нітриду алюмінію для отримання виробів з підвищеними експлуатаційними характеристиками.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВОДНЕВОТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НІТРИДУ АЛЮМІНІЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок