Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СЕЛЕКЦІЇ СОНЯШНИКУ І ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕФЕКТУ ГЕТЕРОЗИСУ

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СЕЛЕКЦІЇ СОНЯШНИКУ І ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕФЕКТУ ГЕТЕРОЗИСУ / сторінка 9

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СЕЛЕКЦІЇ СОНЯШНИКУ І ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕФЕКТУ ГЕТЕРОЗИСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,12 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Для таких ознак більш виразними є колективна взаємодія прояву впливу батьківських форм.
Результати підтверджують можливість отримання гібридів з довжиною етапу сходи–цвітіння на рівні адаптованої норми при схрещуваннях як ранньостиглих, так і пізньостиглих батьківських форм. Це може бути реалізовано за рахунок прояву генетичних механізмів в різні періоди етапу сходи–цвітіння. Традиційна оцінка селекційної цінності гібридів з урахуванням збільшення урожайності до стандарту без характеристики генетичної організації продукційного процесу і епох динаміки мінливості агрокліматичних умов на момент випробування не забезпечує необхідної надійності таких оцінок. Пропонується при проведенні державного та екологічного випробувань ураховувати характер організації факторів фізичного середовища в місцях випробувань, а також тип норми реакції гібридів на їх мінливість. Це дозволить поряд з підвищенням надійності оцінок селекційної і комерційної цінності зробити також висновки про специфічність гібридів за окремими фізіолого–генетичними системами і організацією продукційного процесу. На рисунку 4 приведені прогностичні дані урожайності простих гібридів на одинадцятирічному циклі мінливості погодних умов Лісостепу України.
Рис. 4. Прогнозована урожайність простих гібридів соняшнику на одинадцятирічному циклі мінливості погодних умов, дослід 1987–2001 рр.
Основи регіонального насінництва соняшнику
Проведені автором досліди показали, що для підтримки якості батьківських форм необхідна система умов, яка залежить також від правильної організації насінництва. Схему підтримуючого насінництва, яку було запропоновано автором, впроваджено на регіональному рівні (рис. 5).
В запропонованій схемі приділяється увага ретельному вивченню та відбору кращих ідеотипів, а також посилюються значення авторського і державного нагляду, фітосанітарного та насіннєвого контролю посівного матеріалу.
Багаторічна перевірка материнських форм на урожайність свідчить, що най-більш продуктивними є лінії Сх1008А – 19,2 ц/га (довжина вегетаційного періоду 103 дні), Сх1006А – 16,6 ц/га (100 днів), Сх2111А – 16,6 ц/га (103 дні), Сх503А – 16,1 ц/га (106 днів) та прості гібриди Сх1006А х Х1002Б – 30,9 ц/га з довжиною вегетаційного періоду 101 день, Сх1006А х Х2111А – 33,6 ц/га (100 днів).
Рис. 5. Схема організації підтримуючого насінництва на регіональному
рівні
висновки
1. Розуміння природи і механізмів організації макропроцесів можливе в рамках цілісності системи, яка складається з підсистем різного рівня. Встановлено, що підвищений рівень гетерозису за урожайністю і збором олії з одиниці площі у гібридів першого покоління забезпечується інтенсивною формоутворюючою здатністю материнської рослини, а процеси відновлення нового насіннєвого покоління є консервативними. Доведено, що максимальне значення ефекту гетерозису спостерігається за ознаками, які відносяться до підсистем репродуктивної здатності. В селекційних програмах піддаються корегуванню системи таких ознак як урожайність, маса 1000 насінин, збір олії, діаметр кошика, висота і репродуктивна здатність рослини.
2. У вивченій колекції материнських форм встановлено шість факторів, які представляють генотипову мінливість. Частка генетичних механізмів, яка детермінує генетичну організацію продукційного процесу, складає 39,5% всього різноманіття. Частка різноманіття за фенотипового прояву механізмів, яка відноситься до накопичення енергетичних ресурсів та їх витрат на формоутворення якості продукції і забезпечення продукційного процесу, складає 75%. Генотипові мінливості складають 86% вивченого простору ознак, з якими працює селекціонер по гетерозисній селекції соняшнику.
3. Доведена значна мінливість за роки випробувань ефектів загальної і специфічної комбінаційної здатності. Параметри ознак, які відносяться до систем репродуктивної здатності, мають значну мінливість за роками. Параметри ознак, що характеризують динаміку формування вегетативної сфери, а також величини, які визначають довжину вегетаційного періоду, мають високий коефіцієнт повторюваності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СЕЛЕКЦІЇ СОНЯШНИКУ І ПРАКТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ ЕФЕКТУ ГЕТЕРОЗИСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок