Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТІЙКІСТЬ МІКРОБНИХ УГРУПОВАНЬ ҐРУНТУ ДО ГЕНОТОКСИЧНОГО ВПЛИВУ ДЕЯКИХ ПЕСТИЦИДІВ

Загрузка...

СТІЙКІСТЬ МІКРОБНИХ УГРУПОВАНЬ ҐРУНТУ ДО ГЕНОТОКСИЧНОГО ВПЛИВУ ДЕЯКИХ ПЕСТИЦИДІВ

Назва:
СТІЙКІСТЬ МІКРОБНИХ УГРУПОВАНЬ ҐРУНТУ ДО ГЕНОТОКСИЧНОГО ВПЛИВУ ДЕЯКИХ ПЕСТИЦИДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ім. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Ямборко Надія Анатоліївна
УДК 575.22.46:631.51.01:632.952
СТІЙКІСТЬ МІКРОБНИХ УГРУПОВАНЬ ҐРУНТУ ДО ГЕНОТОКСИЧНОГО ВПЛИВУ ДЕЯКИХ ПЕСТИЦИДІВ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі загальної і грунтової мікробіології Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного
Національної Академії Наук України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Іутинська Галина Олександрівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу загальної і грунтової мікробіології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
Гвоздяк Ростислав Ілліч, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу фітопатогенних бактерій.
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Надкернична Олена Володимирівна, Інститут сільськогосподарської мікробіології УААН України, завідувач відділу біологічного азоту
Провідна організація: Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, кафедра мікробіології і загальної імунології.
Захист відбудеться “16” березня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, 03143, вул. Заболотного, 154
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, 03143, вул. Заболотного, 154
Автореферат розісланий “ “ лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, с.н.с. Пуріш Л. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах сучасної господарської діяльності людини кількість чинників, стресових для довкілля, у тому числі і для ґрунту, невпинно зростає. До найбільш поширених факторів антропогенного впливу, що мають важливе значення для формування і функціонування мікробних угруповань земель сільскогосподарського призначення, відносять засоби захисту рослин.
Світове використання пестицидів складає біля 3 млн тон на рік, з них частка фунгіцидів становить 18%. Тривалий досвід використання засобів хімічного захисту рослин показав їхній негативний вплив на довкілля і ґрунтову мікробіоту.
Переважна більшість дослідників [Круглов, 1991; Благодатская, 1996; Матаруева, 1998] визнають, що пестициди проявляють токсичну дію, яка веде до зменшення чисельності мікроорганізмів у ґрунті і пригнічення їхньої біохімічної активності. Лише в небагатьох роботах відмічається, що хімічно синтезовані пестициди мають не тільки токсичну, а й мутагенну дію на мікроорганізми ґрунту [Усатая, Катрук, 1990; Емнова, 1991].
Мікробний ценоз ґрунту першим контактує з полютантами. Пристосовуючись до нових агресивних умов існування, мікроорганізми проявляють стійкість до них або необоротно змінюють свої функціональні властивості, що може негативно позначитись на родючості ґрунту.
Стійкість мікробного ценозу ґрунту – це властивість зберігати структуру і характер функціонування за дії несприятливих факторів природного або антропогенного походження (резистентна стійкість) та здатність повертатись у вихідний стан після відхилень (пружна стійкість) [Одум, 1986; Хитров, 2003].
Незважаючи на те, що питання впливу пестицидів на мікробіоту ґрунту вивчається досить інтенсивно, залишаються мало дослідженими закономірності формування стійкості мікробного угруповання до токсичної і генотоксичної дії засобів захисту рослин. Вирішення цього питання є актуальним, оскільки дає можливість визначити вплив пестицидного навантаження на мікроорганізми ґрунту, виявити найбільш небезпечні пестициди, які можуть негативно впливати на їх генетичний апарат.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з напрямом науково-дослідних робіт Інституту мікробіології і вірусології ім.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СТІЙКІСТЬ МІКРОБНИХ УГРУПОВАНЬ ҐРУНТУ ДО ГЕНОТОКСИЧНОГО ВПЛИВУ ДЕЯКИХ ПЕСТИЦИДІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок