Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Цивільно-правове становище громадян України в Республіці Польща

Загрузка...

Цивільно-правове становище громадян України в Республіці Польща

Назва:
Цивільно-правове становище громадян України в Республіці Польща
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет внутрішніх справ
Самойлов Максим Олександрович
УДК 341.95
Цивільно-правове становище громадян України
в Республіці Польща
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право та цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата юридичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільно-правових дисциплін Національного університету внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник | кандидат юридичних наук, доцент Ситник Олександр Михайлович, Національний університет внутрішніх справ, доцент кафедри правових основ підприємницької діяльності | Офіційні опоненти | доктор юридичних наук, доцент Жилінкова Ірина Володимирівна, професор кафедри цивільного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого МОН України;
кандидат юридичних наук, доцент Васильченко Віталій Васильович, докторант кафедри цивільного права Київського національного університету ім.Т.Г. Шевченка МОН України. | Провідна установа | Одеська національна юридична академія МОН України (кафедра цивільного права), м. Одеса |
Захист відбудеться “15 листопада 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.02 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “12 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Чалий Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена становленням в Україні розвинутого громадянського суспільства та побудовою суверенної, демократичної, правової і соціальної держави, яка повинна служити суспільству. Ст. 3 Конституції України закріпила головний обов'язок держави – утвердження та забезпечення прав і свобод людини. Нерозривно пов’язаний з ним проголошений у ст. 25 Основного Закону України обов’язок держави піклуватися та захищати власних громадян, які перебувають за її межами. Оскільки своєрідністю правового становища вказаної категорії громадян є подвійний характер їх підпорядкування вітчизняному (українському) правопорядку та правопорядку держави перебування, то дослідження саме іноземного правопорядку, норм іноземного законодавства, яке поряд із законодавством України безпосередньо регулює права, обов’язки та свободи громадян України, бачиться вчасним та вельми актуальним.
Зазначена проблематика досліджується в рамках науки міжнародного приватного права, оскільки метою цієї галузі права, як підкреслює професор М.М. Богуславський, є встановлення та аналіз правового статусу іноземців відносно загальновизнаних прав людини.
Практичного значення проблематика правового статусу іноземців набула у XX сторіччі. Правовий статус іноземців у різних країнах регулюється неоднаково, що визначається багатьма факторами, але насамперед залежить від чинного внутрішнього та міжнародного законодавства. Вважаємо, що не можна не погодитися з твердженням польського вченого Р. Ельріха, згідно з яким правове становище іноземних громадян передусім залежить від права держави, на території якої вони знаходяться.
Польща завжди була стратегічним партнером багатьох країн Східної Європи, перш за все України, будучи для них своєрідним “вікном до Європи”. Разом зі змінами в державному устрої Польщі, що мали місце в 1989 році, наступило і відкриття цієї держави Україні, що виразилося передусім у значному збільшенні кількості українських громадян, що відвідують її або проживають на її території. Так, за даними польського відділу статистики, у 1995 році Польщу відвідали 4 млн. 735 тис., у 1997 – 5 млн. 351 тис., у 1999 5 млн. 302 тис., у 2001 5 млн. 871 тис; у 2002 – 5 млн. 491 тис. громадян України, а загалом на території Польщі постійно перебувають від 80 до 100 тисяч українських громадян.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Цивільно-правове становище громадян України в Республіці Польща

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок