Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування та розвиток інтегрованих суб’єктів господарювання в Україні (на прикладі підприємств харчової промисловості)

Загрузка...

Формування та розвиток інтегрованих суб’єктів господарювання в Україні (на прикладі підприємств харчової промисловості)

Назва:
Формування та розвиток інтегрованих суб’єктів господарювання в Україні (на прикладі підприємств харчової промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Миськів Галина Василівна
УДК 334.7:334.012.82(477)
Формування та розвиток інтегрованих суб’єктів
господарювання в Україні
(на прикладі підприємств харчової промисловості)
Спеціальність: 08.06.01 –
Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН Укра-їни.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Варналій Захарій Степанович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
заступник директора
кандидат економічних наук
Горин Михайло Петрович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Ужгородський національний університет,
кафедра економіки, менеджменту та маркетингу, м. Ужгород
Захист відбудеться 21 лютого 2006 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 35.154.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 20 січня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Нові умови розвитку світового господарства спонукають до інтенсифікації економічних процесів всередині держави і визначають об’єктивну необхідність адаптації організаційно-економічного механізму господарюючих суб’єктів до нових умов господарювання за значної обмеженості ресурсного потенціалу кожного окремого підприємства. Глобальні зміни у підприємницькому середовищі, що відбулися в останні роки, спонукають підприємства вести політику виживання у складних умовах світової конкуренції за рахунок активізації внутрішнього потенціалу і здійснення ефективної організаційно-економічної взаємодії між учасниками виробничого процесу. Тому економічна ефективність діяльності підприємств в сучасних умовах стає все більше залежною від їхньої здатності оптимізувати відносини з великою кількістю бізнес-партнерів та управляти власними бізнес-процесами. Такі якісні зміни призводять до виникнення інтеграційних зв’язків між підприємствами і, як результат, – призводять до швидшого становлення на їх основі нових господарських структур - інтегрованих суб’єктів господарювання (ІСГ).
Основною передумовою виникнення ІСГ в харчовій промисловості стало створення у попередні роки порівняно високотехнологічної бази у переробній промисловості, на відміну від підприємств-товаровиробників сільськогосподарської продукції та сировини. Тому ефективна діяльність підприємств харчової промисловості та сільськогосподарських підприємств на етапі зміни форм власності й господарювання, стала можлива лише за умови їх інтеграції.
Актуальність теми визначається динамічними процесами інтеграції і виникнення на їхній основі ІСГ, котрі вимагають глибокого аналізу та теоретичного обґрунтування їх соціально-економічного змісту, потребують дослідження їх місця і ролі у економіці нашої держави, мотивації створення та результатів діяльності.
Проблемні питання щодо утворення та функціонування інтегрованих структур різних типів відображені у працях таких українських вчених: О. Білоруса, П. Буряка, З. Варналія, М. Долішнього, В. Забродського, М. Козоріз, М. Кизима, М. Туган-Барановського, С. Якубовича, Л. Яніва, та ін. Серед іноземних авторів, котрі працюють над дослідженням цієї теми, варто виділити низку російських науковців: Ю. Вінслав, В. Дементьєв, А. Мелентьєв, В. Цветков, В. Рязанцев. Проблеми інтегрованих структур міжнародних масштабів висвітлюються у працях Р. Вернона, Р. Кейвса, Р. Алібера, Дж. Даннінга, Е. Пенроуза, О. Вільямсона, Е. Грехема, Р. Стоубаха та ін.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Формування та розвиток інтегрованих суб’єктів господарювання в Україні (на прикладі підприємств харчової промисловості)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок