Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ЗДОРОВ’Я НЕМОВЛЯТ: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЙОГО ПОКРАЩЕННЯ

СТАН ЗДОРОВ’Я НЕМОВЛЯТ: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЙОГО ПОКРАЩЕННЯ

Назва:
СТАН ЗДОРОВ’Я НЕМОВЛЯТ: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЙОГО ПОКРАЩЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,32 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ПОГОРІЛЯК РЕНАТА ЮРІЇВНА
УДК 614.2:616-053.31:618.2-084
СТАН ЗДОРОВ’Я НЕМОВЛЯТ: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЙОГО ПОКРАЩЕННЯ
14.02.03 – соціальна медицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор Гульчій Олеся Петрівна, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра соціальної медицини та охорони здоров’я
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шкіряк – Нижник Зорислава Антонівна, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, керівник відділення медичних і психо - соціальних проблем здоров`я сім`ї;
доктор медичних наук, професор Уваренко Анатолій Радіонович, Український Центр наукової медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи МОЗ України, головний науковий співробітник.
Провідна установа
Український інститут громадського здоров’я, відділ стратегії розвитку системи охорони здоров’я та наукових основ організації медичної допомоги населенню, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “8” червня 2007 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.01 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця за адресою: 03057, м. Київ – 57, пр-т Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О.Богомольця за адресою: 03057 м. Київ – 57, вул.. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “ 4 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Войцеховський В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здоров’я населення є інтегральним показником суспільного розвитку країни, відображенням її соціально-економічного та морального стану, могутнім фактором формування демографічного та культурного потенціалу суспільства.
Визначення пріоритетів в охороні здоров’я базується на пріоритетах держави в цілому, і до них, в першу чергу, належить охорона материнства та дитинства. Це підтверджується основним Законом України – Конституцією, іншими законодавчими актами, Указами Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України та низкою національних і державних програм стосовно поліпшення матеріального становища сім’ї, здоров’я жінок і дітей.
Така увага обумовлена ситуацією гострої демографічної кризи, що склалася в країні. Поглиблення депопуляційних процесів, які не характерні для країн у мирний час, тенденція до старіння населення з прогнозом її подальшого наростання, зниження народжуваності, загострення проблеми перинатальної патології вагітних тощо визначають репродуктивне здоров’я і здоров’я немовлят, як основу формування перспектив національного медико-демографічного розвитку, а також здоров’я нації загалом і дітей, зокрема (В.Ф.Москаленко, 2006).
В цьому сенсі значної актуальності набуває дослідження регіональних особливостей формування здоров’я населення в Україні.
Охорона здоров’я дитини посідає чільне місце серед соціально-медичних проблем в сучасному світі. Важливість цієї проблеми полягає в тому, що, з одного боку, діти найбільш уразлива категорія людства, а з іншого – стан здоров’я дорослого населення переважно визначається тим здоров’ям і тими умовами, які спостерігалися в них у дитинстві. Стан здоров’я немовлят також залежить від наявності чи відсутності негативних факторів, що впливають на майбутню матір під час вагітності.
Згідно даних різних авторів ( Резніченко Ю.Г.,2004; Нечитайло О.М.,1999; Литвинчук В.В.,2001) нараховується значна кількість ендогенних та екзогенних чинників, що впливають на формування здоров’я дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СТАН ЗДОРОВ’Я НЕМОВЛЯТ: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА НАУКОВЕ ОБГРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ ЙОГО ПОКРАЩЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок