Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕД- ТА ІНТРАОПЕРАЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ОБ’ЄМНИХ УТВОРЕНЬ ЯЄЧНИКІВ

Загрузка...

ПЕРЕД- ТА ІНТРАОПЕРАЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ОБ’ЄМНИХ УТВОРЕНЬ ЯЄЧНИКІВ

Назва:
ПЕРЕД- ТА ІНТРАОПЕРАЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ОБ’ЄМНИХ УТВОРЕНЬ ЯЄЧНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРІЧЕРЕДА ВАЛЕРІЯ ГЕННАДІЇВНА
УДК: 618.11-006.2.07
ПЕРЕД- ТА ІНТРАОПЕРАЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ОБ’ЄМНИХ УТВОРЕНЬ ЯЄЧНИКІВ
14.00.01 – Акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор
Нагорна Вікторія Федорівна,
професор кафедри акушерства і гінекології № 1
Одеського державного медичного університету
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор Зелінський Олександр Олексійович, завідувач кафедрою акушерства і гінекології № 2 Одеського державного медичного університету.
 
Доктор медичних наук, професор Леуш Станіслав Сергійович, завідувач кафедрою акушерства і гінекології №1 Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупіка МОЗ України.
Провідна установа – Національний медичний університет ім. О.О. Бо-гомольця МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології № 1, Київ.
Захист дисертації відбудеться „12” грудня 2002 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 в Одеському державному медичному університеті Міністерства охорони здоров’я України (м. Одеса, провулок Валіховський, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету (м. Одеса, провулок Валіховський, 2).
Автореферат дисертації розіслано „11” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. мед. н., ст. н. сп. Р. В. Соболєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Рання та диференційна діагностика об'ємних утворень яєчників (ОУЯ) є актуальною проблемою сучасної гінекології у зв’язку із щорічним зростанням захворюваності, а також із важкістю ускладнень, які вони викликають у репродуктивній та інших системах організму жінки. За даними літератури, частота пухлин яєчників за останні 10 років збільшилась з 6 – 11 % до 19 – 25 % пухлин статевих органів. Відсутність достовірних маркерів для доклінічної діагностики цих захворювань та відносна неспроможність існуючих методів диференційної діагностики ОУЯ потребують подальшого вивчення вказаної проблеми (Нагорна В. Ф., 1989, Серов В. Н., Кудрявцева Л. И., 1999, Новикова Е. Г. и соавт., 2001).
За умов встановлення пухлини яєчника обов’язковим та єдиним методом лікування є оперативний. Відсутність впевненості у доброякісності пухлини призводить до розширення обсягу оперативного втручання. Така тактика ведення хворих із пухлинами яєчників виправдана та пояснюється онкообачливістю лікаря (Нечаєва І. Д., 1987, Нагорна В. Ф., 1989). Втім, частота передопераційних помилок складає від 25 % до 51 % для злоякісних пухлин, від 13 % до 31,3 % для доброякісних пухлин, від 30,9 до 45,6 % - для пухлиноподібних утворень (Вечер Л. Л., 2001, Комличенко Е. В., 2001). Надійна перед- та інтраопераційна диференційна діагностика дозволить виконати органозберігаючі операції у хворих із доброякісними пухлинами яєчників та знизити кількість серйозних післяопераційних ускладнень. До таких ускладнень відноситься посткастраційний синдром, який нерідко призводить до інвалідізації жінок (В.Ф. Нагорна, 1990), що обумовлює соціальний та економічний аспекти вказаної проблеми.
Дані сучасної літератури про діагностичну цінність різноманітних методів діагностики ОУЯ (ультразвукове дослідження (УЗД), визначення рівня онкомаркерів, протеолітичних ферментів та їх інгібіторів) суперечливі. Методи, які найчастіше використовуються на сьогоднішній день (УЗД та коливання онкомаркера СА 125), переконливо доводять свою малоінформативність в диференційній діагностиці доброякісних, злоякісних, граничних пухлин та пухлиноподібних утворень яєчників. Навіть інтраопераційне гістологічне дослідження не є абсолютно достовірним внаслідок великої кількості діагностичних помилок.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПЕРЕД- ТА ІНТРАОПЕРАЦІЙНА ДІАГНОСТИКА ОБ’ЄМНИХ УТВОРЕНЬ ЯЄЧНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок