Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ МІКОБАКТЕРІЙ, ВИДІЛЕНИХ В УКРАЇНІ, ТА ЇХ ФІЛОГЕНЕТИЧНІ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКИ

МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ МІКОБАКТЕРІЙ, ВИДІЛЕНИХ В УКРАЇНІ, ТА ЇХ ФІЛОГЕНЕТИЧНІ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКИ / сторінка 3

Назва:
МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ МІКОБАКТЕРІЙ, ВИДІЛЕНИХ В УКРАЇНІ, ТА ЇХ ФІЛОГЕНЕТИЧНІ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 frederiksbergensе, M. engbackii, M. doricum, M. parascrofulaceum, M. hassiacum, M. confluentis, M.. Показано, що найбільш поширеними зі 125 досліджених культур є M. аvium complex, M. fortuitum, M. phlei. Уперше проведено типування штамів M. аvium до підвидів: M. avium subsp. hominissuis і M. subsp. avium.
Серед досліджених 68 ізолятів атипових мікобактерій, виділених від ВРХ, 32,0 % віднесено до комплексу M. аvium (зокрема до M. avium subsp. hominissuis – 22,7 %); 17,3 % – до M.; 9,3 % – до M.; 8,0 % – до M.; 33,3– до інших 9 видів атипових мікобактерій.
Побудовано філогенетичне древо, що відображає еволюційні взаємозв’язки 17 видів мікобактерій. Аналіз генетичної спорідненості мікобактерій підтвердив генетичну детермінацію їхнього розподілу на швидко- та повільнозростаючі. Класифікація мікобактерій за Раньйоном (1967 р.) не відображає філогенетичні взаємозв’язки мікобактерій.
Розроблено швидкий, дешевий і ефективний метод виділення мікобактеріальної ДНК з бактеріальної маси для її використання в ПЛР. Розроблено систему видової диференціації мікобактерій і визначення їхньої генетичної спорідненості за допомогою генотипування. Розроблено родоспецифічну тест-систему для детекції бактерій роду Мycobacterium за допомогою ПЛР.
Практичне значення одержаних результатів. Результати досліджень використано для розробки нормативної документації щодо виготовлення, контролювання та застосування “Тест-системи для виявлення ДНК бактерій роду Mycobacterium методом полімеразної ланцюгової реакції “TUBMYC-Україна” (ТУ У .4-00497087-014:2005) та її впровадження в лабораторну практику. Запропоновано систему видової диференціації мікобактерій і визначення їх генетичної спорідненості за допомогою генотипування. Розроблено та впроваджено в лабораторну практику спосіб виділення ДНК мікобактерій з живильних середовищ для діагностики туберкульозу та мікобактеріозів в ПЛР (Деклараційний патент України № 8094 від 15.07.2005), спосіб діагностики туберкульозу та мікобактеріозів тварин (Деклараційний патент України № 3080 від 15.10.2004). Розроблені методичні рекомендації “Лабораторна діагностика туберкульозу тварин і птиці”, затверджені Науково-методичною радою Державного департаменту ветеринарної медицини МАП України (протокол № 3 від 23 грудня 2005 р).
Особистий внесок здобувача. Особистий внесок автора дисертації полягає в самостійному виконанні методичних, аналітичних і експериментальних робіт. Досліди з використанням таких методів, як культивування, секвенування гена 16S рРНК, споліготайпінг і ГЕПП виконано під час стажування за допомогою співробітників лабораторії генної інженерії та Національної референс-лабораторії вивчення туберкульозу й паратуберкульозу ВРХ Федерального дослідного інституту здоров’я тварин ім. Ф. Льоффлера (м. Йєна, Німеччина), за що висловлюю велику подяку Dr. K. Sachse, Dr. I. Moser та Німецькій службі академічних обмінів (DAAD).
Апробація результатів дисертації. Результати були представлені, обговорені та схвалені на звітних сесіях вченої ради ННЦ “ІЕКВМ” у 2003–2006 рр.; Міжнародній конференції “Arbeitstagung des nationalen veterinarmedizinischen Referenzlabors fur Tuberkulose und des Referenzlabors fur Paratuberkulose” (13–14 травня 2003 р., м. Йєна, Німеччина); Міжнародній конференції “Arbeitskreis fur veterinarmedizinische Infektionsdiagnostik (AVID)” (17–19 вересня 2003 р., м. Клостер Банц, Німеччина); VI конференції “Molecular biology in diagnostics of infectious diseases and biotechnology” (6 грудня 2003 р., м. Варшава, Польща); Міжнародному симпозіумі “Veterinary and animal husbandry in production of healthy safe food” (21–25 липня 2004 р., м. Херцег Нові, Сербія і Чорногорія); Міжнародному конгресі “27th Annual Congress of the European Society of Mycobacteriology” (9–12 липня 2006 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНО-ГЕНЕТИЧНА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ МІКОБАКТЕРІЙ, ВИДІЛЕНИХ В УКРАЇНІ, ТА ЇХ ФІЛОГЕНЕТИЧНІ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок