Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Філософсько-світоглядні засади соціально-політичної концепції Б.Кістяківського

Філософсько-світоглядні засади соціально-політичної концепції Б.Кістяківського

Назва:
Філософсько-світоглядні засади соціально-політичної концепції Б.Кістяківського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет імені Івана Франка
 
Жукова Наталія Володимирівна
УДК 1 (091) 130
Філософсько-світоглядні засади соціально-політичної
концепції Б.Кістяківського
Спеціальність – 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Центрі гуманітарної освіти НАН України.
Науковий керівник: Кандидат філософських наук, доцент
Скринник Михайло Антонович,
доцент Львівської філії Центру
гуманітарної освіти НАН України.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Кашуба Марія Василівна,
професор кафедри політичних наук та філософії
Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України
кандидат філософських наук, доцент Петрушенко Оксана Петрівна
доцент кафедри філософії та економіки
Львівського медичного університету імені Данила Галицького
Провідна установа - Інститут філософії ім. Г. Сковороди НАН України
(м. Київ, вул.. Трьохсвятительська, 4).
Захист відбудеться 15 вересня 2005 р. о 15.30 на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35. 051. 02 у Львівському національному університеті ім.. Івана Франка (79000, м. Львів, вул.. Університетська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету ім.. Івана Франка (79005, м. Львів,
вул.. Драгоманова, 5)
Автореферат розіслано 10 серпня 2005р.
Учений секретар спеціалізованої
Вченої ради Д 35. 052. 02
Кандидат філософських наук, доцент__________Сінькевич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність освоєння творчої спадщини Богдана Кістяківського у філософській думці сучасної України зумовлена насамперед низкою проблем, які український вчений осмислив у своїх філософських та соціально-політичних дослідженнях. Це проблеми розбудови правової соціально справедливої держави, реального утвердження у суспільному житті моральних цінностей та правових норм, вшанування гідності та прав людини, соціальних гарантій задоволення її економічних, політичних, культурно-національних потреб.
Практика розбудови української держави на межі ХХ та ХХІ століть зіткнулася з такими проблемами, як правовий нігілізм громадян, корупція в усіх ешелонах державної влади, „дика” приватизація, безробіття, різка диференціація на заможних громадян і велику частину тих, що опинилися поза межею прожиткового мінімуму тощо. В українській державі закони та нормативні акти економічної сфери не створюють реальних гарантій рівних можливостей усім учасникам економічної діяльності, тому в українську економіку дуже повільно надходять зарубіжні інвестиції, не використовуються у повній мірі внутрішні можливості розвитку вітчизняного підприємництва.
Щодо задоволення національно-культурних потреб особистості, то в країні склалася така ситуація, коли корінна мова нації, що за Конституцією є державною, потребує захисту, бо стоїть на межі витіснення з усіх сфер життєдіяльності. Усе це гостро ставить у громадській свідомості та науково-теоретичному мисленні питання не лише упорядкування практичних програм, які задовольняли б злободенні потреби, але й завдання пошуку світоглядних, теоретичних, методологічних основ для ефективних перетворень, які б насправді відповідали реальним потребам людини, українського громадянина. Тому питання, яке стояло перед Б.Кістяківським – розбудова правової соціально справедливої держави – продовжує для України бути актуальним.
Це питання цікавило Кістяківського як у практичному, так і в теоретичному аспектах. Обидва ці аспекти стверджували одну істину – кожній конкретній правовій емпіричній державі, чи є вона буржуазною, чи соціалістичною, властиві базові моральні цінності, правові норми, що є обов’язковими для усіх громадян. Обов’язковою є також підзаконність державної влади. Основною теоретичною засадою кожної європейської держави, за переконанням Кістяківського, є морально-філософський принцип індивідуальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Філософсько-світоглядні засади соціально-політичної концепції Б.Кістяківського

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок