Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ МІЖДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ: ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ МІЖДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ: ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ МІЖДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ: ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
МОЦОК Віталій Іванович
УДК 327 (477+438)
СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ
МІЖДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ:
ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин історичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Макар Юрій Іванович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, декан історичного факультету, завідувач кафедри міжнародних відносин
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Ярош Богдан Олексійович, Волинський державний університет імені Лесі Українки, завідувач кафедри теорії та історії політичної науки
доктор політичних наук
Картунов Олексій Васильович, Інститут економіки та права “КРОК”, м.Київ, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури
Захист відбудеться 31.05.2002 р. о 14 годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м.Чернівці, вул.Кафедральна, 2 (корпус 14, аудиторія 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58000, м.Чернівці, вул.Лесі Українки, 23.
Автореферат розіслано 30.04.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л.Карпо
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Впродовж 1990-х рр., реалізуючи зовнішньополітичну програму, схвалену Верховною Радою України і затверджену Президентом, українське дипломатичне відомство визначило основні напрямки та пріоритети, сформулювало цілі і завдання своєї діяльності, намітило коротко- та довгострокові перспективи. Попри те, що Україна проводить політику на розбудову відносин з численними країнами Європи і світу, розвиток багатоаспектних взаємин з Польщею носить пріоритетний характер. Актуальність теми зумовлена важливим місцем Республіки Польщі у зовнішній політиці України, її значною роллю у підтримці регіональної безпеки та суттєвим впливом на розвиток вітчизняної міжнародної діяльності.
Останнє десятиліття стало етапом кардинальних змін загальносвітового та загальноєвропейського масштабів, які суттєво вплинули і на українсько-польський діалог. У результаті розпаду СРСР, зникнення світової соціалістичної системи і постання української державності стосунки між українцями та поляками отримали новий позитивний поштовх у своєму подальшому розвитку, виходячи з національних інтересів двох незалежних держав. З достатньою впевненістю зазначимо, що сучасні українсько-польські міждержавні відносини розвиваються за сценарієм, в якому негативний потенціал історичного протистояння двох націй не відіграє визначальної ролі.
Українсько-польські взаємини потребують свіжого наукового осмислення в умовах нової геополітичної ситуації, яка склалася в Європі і світі, що змушує Україну та Польщу у багатьох випадках спільно підходити до формування і реалізації своєї зовнішньополітичної діяльності. Нещодавнє проголошення українсько-польського стратегічного партнерства підтвердило необхідність відкоригованих і прогнозованих дій обох країн для забезпечення власних національних інтересів. Стратегічні відносини між Україною і Польщею можуть виступити засобом, за допомогою якого обидві держави більшою мірою здатні вирішувати власні політичні та економічні завдання в умовах нових геополітичних реалій. Каталізатором двосторонньої активності виступають також процеси розширення Організації Північноатлантичного договору та Європейського Союзу.
Актуальність дослідження обумовлена й тим, що в 1990-х рр. зовнішня політика Польщі значним чином позначилася на процесах формування і розвитку української міжнародної діяльності. Нагадаємо, що Польща першою серед країн світу визнала незалежність України: факт, який об'єктивно доводить переосмислення ролі української державності для польської безпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКІ МІЖДЕРЖАВНІ ВІДНОСИНИ: ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок