Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІННОВАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В МАШИНОБУДУВАННІ

Загрузка...

ІННОВАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В МАШИНОБУДУВАННІ

Назва:
ІННОВАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В МАШИНОБУДУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУТЕНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 330.341.1
ІННОВАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА
В МАШИНОБУДУВАННІ
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Маріуполь - 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Гуманітарному університеті "Запорізький інститут державного та муніципального управління".
Науковий керівник -
доктор наук з державного управління, професор
Дєгтяр Андрій Олегович,
Гуманітарний університет "Запорізький інститут державного та муніципального управління",
професор кафедри економіки підприємства та маркетингу.Офіційні опоненти:доктор економічних наук, професор
Момот Євген Володимирович,
Дніпропетровський університет економіки та права, перший проректор; кандидат економічних наук, доцент
Мельникова Марина Віталіївна,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), старший науковий співробітник відділу проблем економіки підприємства.Провідна установа ?Харківський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра економіки, організації та планування діяльності підприємств, м. Харків.
Захист відбудеться "27" вересня 2006 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К12.052.02 у Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 87500, м. Маріуполь Донецької області, вул. Університетська, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Приазовського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 87500, м. Маріуполь Донецької області, вул. Університетська, 7.
Автореферат розісланий "25" серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Колосок
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За роки ринкових реформ в Україні відбулося зниження обсягів виробництва продукції машинобудування та високотехнологічних галузей і їх частки у ВВП. Знизилися темпи розробок та освоєння нових видів продукції. Відповідно збільшилась частка добувних галузей та галузей початкової стадії переробки сировини.
Надії, що покладали на нову силу економіки - підприємництво - в частині зміцнення конкурентних позицій вітчизняних виробників на несировинних ринках, не виправдалися. Інноваційність як іманентна ознака підприємця не реалізувалась у ринкових відносинах. Все це свідчить про недоліки діючих економічних механізмів і перш за все тих, що стосуються інновацій. Інноваційний тип розвитку в сучасній економіці визнаний основоположним, навіть єдино можливим при зайнятті міцних позицій в умовах збільшення міжнародної конкуренції.
В Україні наявна відсутність повноцінних наукових досліджень, спрямованих на осмислення й розробку системи інноваційних механізмів, що здатні скерувати ділову ініціативу в напрямі активізації НДККР, впровадження їх результатів саме в тих галузях, розвиток яких дасть змогу зміцнити становище країни в міжнародному поділі праці як сектора світової економіки, що здійснює виробництво продукції та послуг з високою часткою доданої вартості.
Водночас варто зазначити, що багато питань теорії та методології інноваційних процесів активно досліджували вітчизняні вчені, серед яких: В.Александрова, О. Амоша, Ю. Бажал, М. Бєлопольський, О. Бутнік-Сіверський, А.Гальчинський, О. Дацій, Б. Данилишин, М. Денисенко, А. Дєгтяр, С. Захарін, С. Ілляшенко, М. Крупка, О. Мазур, М. Мельникова, В. Момот, С. Мочерний, О.Савчук.
Достатньо розробленими є питання формування інноваційних стратегій у працях таких зарубіжних вчених, як: В. Аньшин, В. Багов, Г. Ковальов та інші. Питання значення машинобудівного комплексу для економіки України ґрунтовно досліджені в працях С. Глазьєва, Ю. Макогона, С. Онишко, Г.Семенова та інших.
Незважаючи на велике різноманіття порушених наукових проблем та глибину їх дослідження, у сучасній економічній науці окремі їх аспекти залишились не вирішеними. Так не достатньо розглянуто економічний зміст інноваційного підприємництва в умовах розвитку ринкових відносин; не досліджено напрями фінансування інноваційного підприємництва в машинобудуванні; потребують удосконалення інноваційні механізми підприємництва в машинобудуванні
Актуальність проблеми, недостатнє її дослідження і висвітлення в економічній літературі, теоретичне та практичне значення зумовили вибір теми дисертаційної роботи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ІННОВАЦІЙНІ МЕХАНІЗМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В МАШИНОБУДУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок