Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕТРОЛОГІЯ ВОГНЕТРИВІВ НА ОСНОВІ КАРБІДУ КРЕМНІЮ (В ПРОЦЕСІ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ПІСЛЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ)

Загрузка...

ПЕТРОЛОГІЯ ВОГНЕТРИВІВ НА ОСНОВІ КАРБІДУ КРЕМНІЮ (В ПРОЦЕСІ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ПІСЛЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ)

Назва:
ПЕТРОЛОГІЯ ВОГНЕТРИВІВ НА ОСНОВІ КАРБІДУ КРЕМНІЮ (В ПРОЦЕСІ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ПІСЛЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,66 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОХІМІЇ, МІНЕРАЛОГІЇ ТА РУДОУТВОРЕННЯ
 
Привалова Наталія Геннадіївна

УДК 552: 549: 666.762.852
 
ПЕТРОЛОГІЯ ВОГНЕТРИВІВ НА ОСНОВІ КАРБІДУ КРЕМНІЮ
(В ПРОЦЕСІ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ПІСЛЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ)
Спеціальність 04.00.08 - петрологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі мінералогії, петрографії та корисних копалин геолого-географічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук професор Заріцький Петро
Васильович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри мінералогії, петрографії та корисних копалин геолого-географічного факультету
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук, професор Остапенко
Георгій Тихонович , Інститут магнетизму НАН та МОН України (м. Київ), зав. лабораторією синтезу кристалів
кандидат геологічних наук Митрохин Олександр Валерійович,
Київський національний університет, доцент кафедри
мінералогії, геохімії, петрографії геологічного факультету
Провідна установа: Криворізький технічний університет Міністерства освіти України.
Захист відбудеться “25 “ січня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.203.01 при Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Акад. Палладіна 34
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України.
Автореферат розісланий “ 24 “ грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.С. Черниш
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У 1885 році геолог А.П. Карпінський уперше чітко сформулював думку про доцільність застосування петрографічної методики для практичної допомоги заводам під час вивчення заводських продуктів. Уже в 1908 році Ф.Ю. Левінсон-Лессинг висло-вив думку про необхідність залучення до числа об'єктів, що вивчаються експеримен-тальною петрографією, також і заводських технічних продуктів (шлаків і вогнетривів).
Таким чином, перші і подальші дослідження структури і мінерального (фазового) складу технічного каменю, зокрема вогнетривів, використовувалися як в наданні практичної допомоги з боку петрографії виробництву, так і у використовуванні даних з вивчення технічного каменю для з'ясування деяких моментів природного структуро- і мінералоутворення.
Карбідкремнієві (карборундові) вогнетриви, що об'єднують групу вогнетривів на основі муасаніту (б-SiC) на різних зв'язках, є важливим різновидом технічного каменю і застосовуються в різних галузях промисловості і техніки. Завдяки своїй надзвичайно великій вогнестійкості і порівняно високій хімічній інертності, карбід кремнію є найбільш відповідним матеріалом у тих випадках, коли бажані підвищені міцність, термостійкість і необхідні тепло- і електропровідність.
Актуальність теми. У зв'язку з інтенсивним розвитком високотемпературних технологічних процесів у металургії, хімії, атомній енергетиці, новій спеціальній тех-ніці, виникла необхідність створення нових вогнетривів із високими показниками фізи-ко-хімічних і термічних властивостей, яким відповідають карбідкремнієві вогнетриви.
У ВАТ “УкрНДІВ ім. А.С. Бережного“ протягом останніх більше як 20 років проводилися за участю автора дослідження з удосконалення вже відомих карбід-кремнієвих (на основі муасаніту б-SiC) вогнетривів (на зв'язках з б-Si3N4, Si2N2O, алюмосилікатній), а також з отримання нових видів карбідкремнієвих вогнетривів (на зв'язці з -SiC, ґ-сіалону); вивчалася дія різних агресивних чинників на карбід- кремнієві, і для порівняння, - на інші види вогнетривів; з'ясовувався механізм зносу карбідкремнієвих вогнетривів у процесі служби в різних теплових агрегатах. При цьому виконувалися мінералого-петрографічні дослідження, які лягли в основу даної роботи і було опубліковано в різних журналах та спеціальних фахових виданнях.
У зв'язку з тим, що якість вогнетривів визначається зрештою їх мінеральним (фазовим) складом та структурою, то мінералого-петрографічний аналіз вносить істотний внесок у вирішення цих задач.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПЕТРОЛОГІЯ ВОГНЕТРИВІВ НА ОСНОВІ КАРБІДУ КРЕМНІЮ (В ПРОЦЕСІ ЇХ ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ПІСЛЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок