Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИВЧЕННЯ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ РАДІАЦІЙНОГО ТА ТОКСИЧНОГО ФАКТОРІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ РАДІОЄМНОСТІ

ВИВЧЕННЯ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ РАДІАЦІЙНОГО ТА ТОКСИЧНОГО ФАКТОРІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ РАДІОЄМНОСТІ

Назва:
ВИВЧЕННЯ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ РАДІАЦІЙНОГО ТА ТОКСИЧНОГО ФАКТОРІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ РАДІОЄМНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,59 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПЧЕЛОВСЬКА Світлана Анатоліївна
УДК 577.344; 616.341
ВИВЧЕННЯ КОМБІНОВАНОЇ
ДІЇ РАДІАЦІЙНОГО ТА ТОКСИЧНОГО
ФАКТОРІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ РАДІОЄМНОСТІ
03.00.01 – радіобіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі біофізики та радіобіології Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Кутлахмедов Юрій Олексійович,
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
НАН України,
завідувач лабораторії радіоекології
відділу біофізики та радіобіології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Войціцький Володимир Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
біологічний факультет,
професор кафедри біохімії
доктор біологічних наук, професор
Кузьменко Михайло Ілліч,
Інститут гідробіології НАН України,
завідувач відділу радіоекології
Провідна установа: Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “14” червня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, проспект академіка Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. .
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “11” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрійчук Т.Р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Постійне зростання масштабів використання радіоактивних речовин та джерел іонізуючого випромінювання в різних галузях промисловості, медицині, науці збільшує вплив іонізуючої радіації на всі компоненти природного середовища. Поряд з цим, сучасна екологічна ситуація характеризується постійним зростанням забруднення оточуючого середовища іншими антропогенними чинниками. Чільне місце серед таких по праву слід відвести хімічним забрудненням – викидам та відходам підприємств, добривам, пестицидам, кислим дощам, важким металам та їх сполукам. Тож зростає ймовірність одночасного впливу радіаційного та хімічного факторів на біологічні об’єкти, а в зв’язку з цим питання особливостей комбінованої дії різних за своєю природою факторів стає все більш актуальним.
Зважаючи на широке розповсюдження в середовищі та такі властивості сполук кадмію як висока токсичність, канцерогенність та знижену здатність до біотрансформації, вони займають перші позиції в ряду сполук таких шкідливих металів як свинець, ртуть, мідь, цинк (Трахтенберг, 1994). Гранично допустима концентрація (ГДК) кадмію для ґрунту складає 0,5 мг/кг, для води – 0,001 мг/дм3 (Скальний, 2004; Давидова, Тагасов, 2002). Навіть незначне підвищення концентрації сполук кадмію в середовищі спричиняє серйозні порушення процесів метаболізму. Одночасний вплив радіаційного опромінення та високих концентрацій токсичних металів, зокрема кадмію, може суттєво змінити картину в порівнянні з очікуваною, якщо не враховувати нелінійність характеру взаємодії між собою цих шкідливих факторів. В науковій літературі (Привезенцев, 1996; Петін, 2001) частіше зустрічаються дані про те, що поєднана дія радіаційного опромінення та факторів іншої (хімічної, біологічної) природи зумовлює підсилення негативного впливу цих факторів на об’єкти, в порівнянні з окремими впливами кожного з них. Проте необхідно детально вивчити особливості та характер взаємодії різних факторів, оскільки комбінована дія їх може характеризуватись як підсиленням (ефект синергізму) так і послабленням (антагонізм) негативного впливу, або ж простим сумуванням ефектів (адитивність).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВИВЧЕННЯ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ РАДІАЦІЙНОГО ТА ТОКСИЧНОГО ФАКТОРІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ РАДІОЄМНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок