Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧЕ ТРАСУВАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ З УРАХУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНИХ І ЕРГОНОМІЧНИХ ВИМОГ СИСТЕМИ “ЛЮДИНА - АВТОМОБІЛЬ - ДОРОГА - СЕРЕДОВИЩЕ”

ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧЕ ТРАСУВАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ З УРАХУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНИХ І ЕРГОНОМІЧНИХ ВИМОГ СИСТЕМИ “ЛЮДИНА - АВТОМОБІЛЬ - ДОРОГА - СЕРЕДОВИЩЕ”

Назва:
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧЕ ТРАСУВАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ З УРАХУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНИХ І ЕРГОНОМІЧНИХ ВИМОГ СИСТЕМИ “ЛЮДИНА - АВТОМОБІЛЬ - ДОРОГА - СЕРЕДОВИЩЕ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,82 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АВТОМОБІЛЬНО-ДОРОЖНІЙ
ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Батракова Анжеліка Геннадіївна

УДК 625.72
ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧЕ ТРАСУВАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ
З УРАХУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНИХ І ЕРГОНОМІЧНИХ ВИМОГ
СИСТЕМИ “ЛЮДИНА - АВТОМОБІЛЬ - ДОРОГА - СЕРЕДОВИЩЕ”
Спеціальність 05.22.11 - Автомобільні шляхи та аеродроми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2001
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному автомобільно-дорожньому технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Гаврилов Едуард
Васильович, Харківський державний автомобільно-
дорожній технічний університет, проректор з
наукової роботи.
 
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Білятинський Олександр Антонович, Національний транспортний університет, м. Київ, завідуючий кафедрою проектування автомобільних доріг;
кандидат технічних наук, професор Михович Сергій Гнатович, Харківський державний автомобільно - дорожній технічний університет, професор кафедри будівництва і експлуатації автомобільних доріг.
Провідна установа:
Харківська академія міського господарства Міністерства освіти та науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 26 ” квітня 2001 року о 1130 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.01 в Харківському державному автомобільно-дорожньому технічному університеті за адресою: 61002, м.Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного автомобільно-дорожнього технічного університету за адресою: 61002, м.Харків, вул. Петровського, 25.
Автореферат розісланий “ 22 ” березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.Д. Прусенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Найважливішою складовою частиною стратегії розвитку економіки України є здійснення державної політики енергозбереження. Оскільки автомобільний транспорт є одним з основних споживачів палива, то в умовах дефіциту енергетичних ресурсів проблема енергозбереження в цій галузі стає надзвичайно актуальною для народного господарства України. Разом з тим, споживання енергоносіїв автомобільним транспортом безпосередньо створює цілий комплекс проблем, пов'язаних з екологією і безпекою діяльності водіїв. Тому об'єднання досліджень в області енергозбереження і екології автомобільних доріг, підвищення безпеки і поліпшення умов діяльності водія - передумова для розробки енергозберігаючих проектних рішень.
Актуальність роботи. Одним із шляхів вирішення означених проблем є вдосконалення методів і норм проектування автомобільних доріг. Існуючі методики дозволяють здійснювати несистемну оцінку енергоємності, екологічної і ергономічної безпеки проектів автомобільних доріг. Можливість одночасного урахування екологічних, ергономічних і технічних вимог на стадії розробки проекту мало вивчена і вимагає як вдосконалення критеріальної основи, так і подальшого розвитку методів формування траси. Розвиток теорії системного проектування автомобільних доріг послужив переконливим стимулом для подальшого вдосконалення методів формування траси автомобільної дороги, які дозволяють врахувати і оцінити енерговитрати системи “людина-автомобіль-дорога-середовище" загалом.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до обласної програми “Забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транс-портних засобів на 1998-2001 р.", а також обласною програмою “Охорона навколишнього середовища в дорожньому комплексі на 1997-2000 р.”. Вказані програми є невід'ємною частиною державних програм ресурсозберігання, підвищення безпеки руху і екологічної безпеки в дорожньому комплексі.
Метою роботи є розробка методології формування енергозберігаючої траси автомобільної дороги з урахуванням ергономічних і екологічних вимог системи “людина - автомобіль - дорога - середовище” (“ЛАДС”).
Задачі роботи:
-
розробка критеріїв і показників стану системи “ЛАДС” загалом і кожного елемента системи (водія, автомобіля, навколишнього середовища) нарізно;
-
розробка алгоритмів формування магістрального ходу;
-
обгрунтування геометричних характеристик траси за умовою допустимого функціонування системи “ЛАДС”;
-
розробка алгоритму формування траси, що забезпечує зниження витрат палива, зменшення викидів забруднюючих атмосферу речовин, підвищення надійності діяльності водія;
-
розробка методики і практичних рекомендацій щодо формування енергозберігаючої траси автомобільних доріг II-IY категорій в умовах рівнинного і пересіченого рельєфів місцевості з урахуванням екологічних і ергономічних вимог системи “ЛАДС”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧЕ ТРАСУВАННЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ З УРАХУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНИХ І ЕРГОНОМІЧНИХ ВИМОГ СИСТЕМИ “ЛЮДИНА - АВТОМОБІЛЬ - ДОРОГА - СЕРЕДОВИЩЕ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок