Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІЗМАЇЛЬСЬКО-БЕССАРАБСЬКА СТАРООБРЯДНИЦЬКА ЄПАРХІЯ ЯК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ТА КОНФЕСІЙНИЙ ФЕНОМЕН (1857-1946 рр.)

ІЗМАЇЛЬСЬКО-БЕССАРАБСЬКА СТАРООБРЯДНИЦЬКА ЄПАРХІЯ ЯК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ТА КОНФЕСІЙНИЙ ФЕНОМЕН (1857-1946 рр.)

Назва:
ІЗМАЇЛЬСЬКО-БЕССАРАБСЬКА СТАРООБРЯДНИЦЬКА ЄПАРХІЯ ЯК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ТА КОНФЕСІЙНИЙ ФЕНОМЕН (1857-1946 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
КУЧЕРЯВЕНКО ІРИНА ФЕДОРІВНА
УДК 347.471.7(477.74) "1857/1946"
ІЗМАЇЛЬСЬКО-БЕССАРАБСЬКА СТАРООБРЯДНИЦЬКА ЄПАРХІЯ ЯК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ТА КОНФЕСІЙНИЙ ФЕНОМЕН
(1857-1946 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Ізмаїльського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
РЕЄНТ Олександр Петрович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії України ХІХ - початку ХХ ст.,
заступник директора Інституту історії України НАН України
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Масненко Віталій Васильович,
Черкаський національний університет імені Б. Хмельницького,
завідувач кафедри історії та етнології України
кандидат історичних наук, доцент
Бундак Олена Анатоліївна,
Луцький інститут розвитку людини відокремленого міжнародного університету розвитку людини “Україна”,
доцент кафедри гуманітарних дисциплін
Захист відбудеться “26” березня 2008 р. о 13.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “22” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення особливостей духовного розвитку будь-якого народу, який входить до складу сучасної України, становить головний зміст історичного розвитку нашої держави. Це особливо актуально для багатонаціонального краю, яким є Південна Бессарабія. Серед народів цього регіону значне місце посідають російські старообрядці, які проживають тут більше двох століть.
Важливість і актуальність дослідження цієї теми визначається релігієзнавчими, політичними та духовно-культурними чинниками. Вона стосується історії становлення та функціонування духовного центру старообрядництва, який майже сторіччя існував на території Південної Бессарабії – Ізмаїльсько-Бессарабської старообрядницької єпархії, до складу якої входили старообрядницькі монастирі, церкви та приходи Південної Бессарабії. Дисертацію присвячено вивченню духовної та матеріальної культури Ізмаїльської єпархії, яка справила вирішальний вплив на розвиток соціального, економічного, духовного та культурного надбання Південної Бессарабії.
Розробка цієї теми має також евристичну цінність, оскільки духовна культура старообрядців характеризується архаїчністю, консерватизмом та сталістю обрядових компонентів. Ці особливості пояснюються слабким впливом православної церкви на традиційну обрядовість старообрядців Ізмаїльської єпархії, частковою етнічною ізоляцією переселенців, а також створенням великих моногамних сільських поселень, де були сприятливі умови для відтворення традиційної культури.
Старообрядницька єпархія з центром у м.Ізмаїлі була запроваджена румунським урядом у 1857 р. Зрозуміло, що за радянських часів діяльність старообрядницьких установ не могла стати предметом всебічного наукового аналізу. Цим пояснюється той факт, що в історіографії відсутні праці, які б комплексно висвітлювали історію старообрядницької єпархії на Півдні Бессарабії. В умовах суверенної України увага дослідників до історії духовних центрів старообрядництва зросла, проте практична діяльність Ізмаїльської старообрядницької єпархії й досі залишається малодослідженою.
Поза увагою науковців залишилася духовна, виховна, освітня, культурологічна, літературна спадщина представників старообрядницького духівництва та прихожан Ізмаїльської єпархії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІЗМАЇЛЬСЬКО-БЕССАРАБСЬКА СТАРООБРЯДНИЦЬКА ЄПАРХІЯ ЯК ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ТА КОНФЕСІЙНИЙ ФЕНОМЕН (1857-1946 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок