Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕОЄВРАЗІЙСТВО В СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЦІ РОСІЇ

НЕОЄВРАЗІЙСТВО В СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЦІ РОСІЇ

Назва:
НЕОЄВРАЗІЙСТВО В СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЦІ РОСІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
імені І.Ф. КУРАСА
РУКОМЕДА Роман Миколайович
УДК 327(470)7
НЕОЄВРАЗІЙСТВО В СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЦІ РОСІЇ
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Національного університету
“Києво-Могилянська Академія”
Науковий керівник | доктор філософських наук, професор
РЯБОВ Сергій Геннадійович,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, кафедра політології,
професор
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
ГОЛОВЧЕНКО Володимир Іванович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра країнознавства, професор
кандидат політичних наук
БЕЗЗУБ’ЯК Мирослав Йосипович,
Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України, старший науковий співробітник
Захист відбудеться “4” грудня 2007 р. о 14°° годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України за адресою:
01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8.
Автореферат розісланий “2” листопада 2007 р.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук В.А. Войналович
Загальна характеристика роботи
Проблема, на розв’язання якої спрямоване дане дисертаційне дослідження, полягає в аналізі впливу і проявів неоєвразійства у сучасній політиці Російської Федерації. Особливості такого впливу та актуальність зазначеної проблеми виходять із закладеної в концепції неоєвразійства ідеї непереборного протистояння Росії та Заходу, з обґрунтування необхідності поєднати різні етноси і релігії в єдиній державній системі Росії, претензії неоєвразійства стати панівною ідеологією в Росії та конкурентоспроможною на міжнародному рівні. Існує чимало свідчень того, що неоєвразійство стає інтелектуальною платформою, яку багато хто прагне покласти в основу політики російської держави. Серед цих свідчень, зокрема, відповідні формулювання таких засадничих документів, як Концепція національної безпеки Росії, Концепція зовнішньої політики Росії та Військова доктрина Росії. Це також створення політичних партій і рухів (партія “Євразія”, “Міжнародний євразійський рух”, “Євразійський союз молоді” тощо), діяльність яких більшою або меншою мірою відповідає неоєвразійській доктрині і має провладний характер. Соціологічні опитування показують, що серед населення Росії посилюються інтерес і прихильність до подібних рухів та партій, що робить імовірним перетворення їх на парламентські політичні сили.
Дії й заяви урядовців Російської Федерації дозволяють робити припущення, що й міждержавні стосунки вони намагаються будувати саме відповідно до положень неоєвразійства. Це проявляється, зокрема, у посиленні та розширенні російського впливу на пострадянському геополітичному просторі. Насамперед, об’єктом такого впливу є Україна. Геополітична характеристика нашої держави, те, що історично український народ перебував у постійній взаємодії як з європейськими, так і з азійськими народами, значною мірою обумовлюють піддатливість України впливові, здійснюваному в дусі неоєвразійства.
Ступінь розроблення теми. Систематизоване вивчення феномену євразійства та його новітніх проявів розпочалося у 90-ті роки ХХ століття. Комплексний аналіз теоретичних і практичних аспектів євразійства і неоєвразійства здійснено Н. Нарочницькою. Концептуальні засади перетворення неоєвразійства на детермінанту ідеології та політики в Росії з’ясовує С. Панарін. Розробником доктрини неоєвразійства і одночасно його дослідником є О. Дугін, в публікаціях якого даний феномен розглянуто переважно в геополітичному ключі - як антагонізм атлантизму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕОЄВРАЗІЙСТВО В СУЧАСНІЙ ПОЛІТИЦІ РОСІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок