Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод та засоби логарифмічного контролю обчислювальних пристроїв для обробки мантис чисел із плаваючою точкою

Метод та засоби логарифмічного контролю обчислювальних пристроїв для обробки мантис чисел із плаваючою точкою

Назва:
Метод та засоби логарифмічного контролю обчислювальних пристроїв для обробки мантис чисел із плаваючою точкою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,31 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський Національний політехнічний університет
Мохамад Зуда
УДК 681.325.5
Метод та засоби логарифмічного контролю
обчислювальних пристроїв для обробки
мантис чисел із плаваючою точкою
05.13.05 ѕ Елементи та пристрої обчислювальної техніки
та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса ѕ 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському Національному політехнічному університеті міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
кандидат технічних наук, доцент
Дрозд Олександр Валентинович,
Одеський Національний політехнічний університет,
професор кафедри “Комп'ютерні інтелектуальні системи та мережі”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Романкевич Олексій Михайлович, Національний технічний університет “КПІ”, професор кафедри “Спеціалізовані комп'ютерні системи”, лауреат Державної премії України
кандидат технічних наук, доцент Павленко Віталій Данилович  Одеський Національний політехнічний університет, доцент кафедри “Комп'ютеризовані системи управління”
Провідна установа
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “  ” березня 2003 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 Одесьского Національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського Національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “  ” лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ямпольський Ю.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Робоче діагностування обчислювальних пристроїв (ОП), що вирішує задачу виявлення несправностей у процесі функціонування ОП, відіграє важливу роль в ефективному використанні і розвитку обчислювальної техніки. Поширення ОП із плаваючою точкою для обробки дійсних чисел звертає увагу на питання робочого діагностування найбільше складно реалізованих операцій над мантисами чисел. Значні обсяги обчислень над дійсними числами виконуються спеціалізованими обчислювальними системами, до яких пред'являються жорсткі вимоги по продуктивності для розв'язання задач у реальному масштабі часу, наприклад, у цифровій обробці сигналів. Збої апаратури, що відбуваються багаторазово частіше відмовлень, приводять до одиночних помилок. Рівень похибки подання даних росте в процесі обчислень і маскує помилки в молодших розрядах чисел. Такі помилки не роблять істотного впливу на кінцевий результат обчислень. Їхнє виявлення призводить до зупинок ОП, втраті їхньої продуктивності і перешкоджає своєчасному вирішенню обчислювальної задачі. Традиційні методи контролю ОП ѕ по паритету і по модулю ѕ виявляють істотні недоліки для обробки дійсних чисел. Ці методи не розрізняють збої і відмовлення, помилки в молодших і старших розрядах, виявляють помилки у відкинутих розрядах округлених мантис чисел, вибраковуючи правильні результати. Крім того, вони вимагають великих відносних витрат контрольного устаткування.
Логарифмічний контроль ОП вільний від недоліків традиційних методів по виявленню помилок в обробці дійсних чисел, але спочатку він не одержав практичного застосування через великі витрати устаткування на обчислення логарифмів чисел. Виявлена у форматах з фіксованою точкою природна інформаційна збитковість дозволила істотно зменшити складність контрольних обчислень. Однак подання й обробка дійсних чисел виконується значно ефективніше у форматах із плаваючою точкою.
Таким чином, дослідження, спрямовані на розробку логарифмічного контролю мантис чисел для робочого діагностування ОП із плаваючою точкою є актуальними і визначають актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження в області робочого діагностування ОП виконувалися в рамках планової науково-дослідної роботи кафедри “Комп'ютерні інтелектуальні системи та мережі” Одеського Національного політехнічного університету № 329–73 “Апаратні засоби автоматизованих систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Метод та засоби логарифмічного контролю обчислювальних пристроїв для обробки мантис чисел із плаваючою точкою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок