Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ І РОЗМІЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УМОВАХ ТРАНЗИТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ

ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ І РОЗМІЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УМОВАХ ТРАНЗИТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ І РОЗМІЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УМОВАХ ТРАНЗИТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Шпильова Юлія Борисівна
УДК 364.48:332.1
ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ І РОЗМІЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УМОВАХ ТРАНЗИТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної
академії наук України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Куценко Віра Іванівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України Національної
академії наук України, завідувач відділом проблем розвитку і розміщення галузей соціальної сфери.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Удовиченко Володимир Петрович Національна академія державного управління при Президентові України (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент
Євтушенко Ганна Іванівна
Національна академія державної податкової служби України (м. Ірпінь)
Провідна установа: Київський національний економічний університет МОН
України, кафедра розміщення продуктивних сил, (м. Київ)
Захист відбудеться „15” травня 2006 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий „11” квітня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Дейнеко Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення ринкових відносин здійснює вплив на розвиток і функціонування всіх сфер діяльності, а також на формування національної політики України, спрямованої на побудову соціально орієнтованої ринкової економіки. Формування та вдосконалення соціальної політики держави повязано перш за все з розвитком сфер діяльності, функціонування яких направлено на задоволення потреб населення, підвищення рівня та якості його обслуговування.
Така цілеспрямованість в умовах трансформації економіки потребує дослідження рівня і напрямів розвитку та розробки економічного механізму функціонування соціальної інфраструктури як на державному, так і на регіональному рівні. Соціальна інфраструктура, як свідчить досвід розвинених країн, є однією з головних складових економіки, яка безпосередньо впливає на сферу життєдіяльності людей та на внутрішньогосподарські функції розвитку, відіграє важливу роль у вирішенні соціальних проблем суспільства. Від рівня її розвитку залежить ефективність вирішення не тільки соціальних, економічних, але й політичних та інших проблем держави.
Процеси, які відбуваються в економіці України в даний час, визначають нові тенденції в розвитку соціальної інфраструктури. Зростаюча її роль в прискоренні соціально-економічного розвитку України, у формуванні трудового потенціалу, у підвищенні рівня життя народу обумовлює актуальність наукових досліджень щодо проблем теорії, методології, практики розвитку соціальної інфраструктури. Комплексний підхід до вивчення цих проблем вимагає поглибленого наукового аналізу, вдосконалення методики оцінки і системи показників, які характеризують рівень розвитку соціальної інфраструктури в умовах формування ринкових відносин; методів визначення впливу цієї сфери на продуктивність праці та ефективність виробництва; моделювання і прогнозування розвитку соціальної інфраструктури.
Історія появи поняття “соціальна інфраструктура” і перші спроби дослідження розвитку цього сектора економіки пов’язані з прізвищами таких науковців: Жаміна В.О., Кочерги О.І., Тощенка Ж.Т. та ін. На сучасному етапі цією проблематикою займаються: Геєць В.М., Долішній М.І., Євтушенко Г.А., Коломийчук В.С., Куценко В.І., Новіков В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ І РОЗМІЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В УМОВАХ ТРАНЗИТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок