Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування системи управління промисловою власністю

Формування системи управління промисловою власністю

Назва:
Формування системи управління промисловою власністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,76 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний економічний університет
Крайнєв Петро Павлович
УДК 612.825.8.(477)
Формування системи управління
промисловою власністю
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і
управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі менеджменту Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Соболь Сергій Миколайович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедрою менеджменту
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Паламарчук Віліор Олександрович,
Науково – дослідний інститут приватного права і
підприємництва Академії правових наук України,
головний науковий співробітник відділу правового
регулювання підприємницькою діяльністю;
– кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник Щедріна Таїсія Іванівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України
старший науковий співробітник відділу
технологічного прогнозування та інноваційної
політики
Провідна установа: Інститут економіки НАН України, відділ теоретичних
проблем регулювання економіки
Захист відбудеться “ 27 ” вересня 2002р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 у Київському національному економічному університеті (03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету (03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1).
Автореферат розісланий “ 27 ” серпня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, професор Федонін О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Подальша еволюція світової економіки тісно пов’язана із широким використанням інтелектуального ресурсу, у якому промислова власність буде основною рушійною силою.
За інтелектуальним потенціалом Україна не поступається розвиненим країнам Заходу. У колишньому СРСР їй належав кожен третій винахід. Наша держава, яка ще донедавна входила до тридцятки світових інтелектуальних лідерів, поступово втрачає свої позиції, що здебільшого пояснюється недосконалістю національної системи управління промисловою власністю.
До набуття незалежності Україна не мала власних органів управління промисловою власністю. Ця обставина негативно позначилась на рівні захищеності результатів творчої праці науково-технічних працівників у вітчизняних організаціях і багато в чому обумовило падіння творчої активності. Необхідною передумовою становлення інноваційної моделі розвитку економіки країни є створення цілісної системи управління промисловою власністю, яка б забезпечувала на рівні міжнародних стандартів її експертизу, правовий захист, оцінку та створення умов для ефективного використання.
Останнім часом зроблені суттєві кроки у сфері регулювання питань промислової власності. Зокрема, Указом Президента України від 27.04.2001р. №285/2001 „Про заходи щодо охорони інтелектуальної власності в Україні” намічені заходи щодо подальшого приведення основних параметрів системи промислової власності у відповідність до загальновизнаних міжнародних норм і стандартів.
Дослідженнями проблем у сфері інтелектуальної власності активно займаються вітчизняні науковці: В.П.Александрова, Г.О.Андрощук, О.Б Бутнік-Сіверський, В.С.Дробязко, М.Галянтич, І.І.Дахно, В.О.Долга, Ю.М.Капіца, В.В Клявлін, В.П.Кращенко, О.А.Підопригора, Б.Г.Прахов, В.А.Паламарчук, О.Д.Святоцький, С.М.Соболь, Л.Ю.Федченко, Т.І.Щедріна та інші.
Загальні та спеціальні питання з проблем промислової власності висвітленні у роботах фахівців країн СНД: В.П.Астахова, М.Богуславського, Г.В.Бромберга, Е.Я.Волинец-Руссета, Ф.А.Дронова, Ю.П.Конова, Д.Н.Козирева, В.І.Мухопада, О.В.Новосельцева, А.П.Сергєєва, В.М.Фейгельсона, а також зарубіжних науковців: М.Гроса, Г.Десмонда, С.Томаса, Б.Твісса, Г.Штумпфа, Н.Хаугга та інших. Однак переважна більшість публікацій розглядає проблеми інтелектуальної власності в юридичному контексті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Формування системи управління промисловою власністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок