Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАЛАДІЙКОМПЛЕКСНІ ХІМІЧНІ МОДИФІКАТОРИ У ВИЗНАЧЕННІ МЕТАЛІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНИМ АТОМНО-АБСОРБЦІЙНИМ МЕТОДОМ

ПАЛАДІЙКОМПЛЕКСНІ ХІМІЧНІ МОДИФІКАТОРИ У ВИЗНАЧЕННІ МЕТАЛІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНИМ АТОМНО-АБСОРБЦІЙНИМ МЕТОДОМ

Назва:
ПАЛАДІЙКОМПЛЕКСНІ ХІМІЧНІ МОДИФІКАТОРИ У ВИЗНАЧЕННІ МЕТАЛІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНИМ АТОМНО-АБСОРБЦІЙНИМ МЕТОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.КАРАЗІНА
Щепіна Наталя Дмитрівна
УДК 543.421.001.73:546.98:54-386
ПАЛАДІЙКОМПЛЕКСНІ ХІМІЧНІ МОДИФІКАТОРИ У ВИЗНАЧЕННІ МЕТАЛІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНИМ АТОМНО-АБСОРБЦІЙНИМ МЕТОДОМ
02.00.02 - аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків- 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Алемасова Антоніна Сергіївна,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Бланк Аврам Борисович,
НТК Інститут монокристалів НАН України,
завідувач відділу аналітичної хімії
функціональних матеріалів та об’єктів довкілля
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Бакланов Олександр Миколайович,
Українська інженерно-педагогічна академія,
електротехнологічний факультет м. Харків,
завідувач кафедри загальнонаукових дисциплін
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра аналітичної хімії,
Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ

Захист відбудеться 12 травня 2006р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 7-80.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий 10 квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
Ради Д 64.051.14, кандидат хімічних наук Панченко В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Електротермічний атомно-абсорбційний метод визначення мікрокількостей металів у складних багатокомпонентних системах ускладнений систематичними перешкодами навіть із використанням найсучаснішої апаратури, що відповідає вимогам концепції стабілізованої за температурою печі із платформою. Для усунення впливу основи й поліпшення метрологічних характеристик методик використовують хімічні модифікатори (сполуки, що вносяться в графітовий атомізатор одночасно з аналізованою пробою і дозволяють різко зменшити матричні впливи). Далеко не завжди модифікатор, що рекомендується фірмою-виробником, виявляється придатним для вирішення поставлених завдань. Невдало обраний модифікатор не тільки не усуває матричні впливи, але сам може бути їхнім джерелом. Сполуки металів платинової групи, особливо Паладій, відомі як одні з найбільш ефективних і універсальних хімічних модифікаторів, але і вони не позбавлені недоліків – мають значне власне неселективне поглинання, низьку ефективність в окислювальних матрицях, високу собівартість.
Актуальність дослідження обумовлена необхідністю розробки теоретичних основ і практичних рекомендацій для створення нових ефективних універсальних модифікаторів на основі сполук Pd(ІІ), у значній мірі позбавлених вказаних недоліків і обмежень, для електротермічного атомно-абсорбційного визначення домішок металів у складних об'єктах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертаційна робота виконувалася на кафедрі аналітичної хімії Донецького національного університету відповідно до науково-дослідної тематики кафедри й держбюджетних тем №98-1вв/9 (№ держреєстрації 0198U005560) “Розробка експресних методик і методик з підвищеною точністю визначення ртуті й інших токсикантів у харчових продуктах і об'єктах навколишнього середовища”.
Мета й завдання дослідження.
Теоретичне узагальнення й нове вирішення наукової проблеми хімічної модифікації процесів утворення вільних атомів елементів, що визначаються, у графітових печах з використанням хімічних модифікаторів(ХМ) на основі комплексних сполук Pd(ІІ) з органічними полідентатними лігандами з метою поліпшення метрологічних характеристик і розширення аналітичних можливостей електротермічного атомно-абсорбційного методу визначення домішок металів у складних багатокомпонентних об'єктах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПАЛАДІЙКОМПЛЕКСНІ ХІМІЧНІ МОДИФІКАТОРИ У ВИЗНАЧЕННІ МЕТАЛІВ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНИМ АТОМНО-АБСОРБЦІЙНИМ МЕТОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок