Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ТА ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ У ШКІЛЬНОМУ ФІЗИЧНОМУ ЕКСПЕРИМЕНТІ

ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ТА ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ У ШКІЛЬНОМУ ФІЗИЧНОМУ ЕКСПЕРИМЕНТІ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ТА ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ У ШКІЛЬНОМУ ФІЗИЧНОМУ ЕКСПЕРИМЕНТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,84 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національній педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
СІРИК Едуард Петрович
УДК 53(07) +372.853
ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ТА ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ У ШКІЛЬНОМУ ФІЗИЧНОМУ ЕКСПЕРИМЕНТІ
13.00.02 – теорія і методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор,
Величко Степан Петрович,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри фізики та методики її викладання.
Офіційні опоненти – член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Мартинюк Михайло Тадейович,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, ректор;–
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Головко Микола Васильович,
Інститут педагогіки АПН України, завідувач лабораторії математичної і фізичної освіти.
Захист відбудеться 6 червня 2007 року о 14 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.06 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “ 25 ” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В.Коршак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Виховання людини як творчої, активної, духовно багатої і гармонійно розвинутої особистості – одне з основних завдань сучасного суспільства, педагогічної науки й практики.
За умов нинішньої перебудови фізичної освіти в школах України удосконалення навчально-виховного процесу, поліпшення і створення нових засобів навчання, вдосконалення теорії і практики методики навчання фізики та підготовка висококваліфікованих учителів фізики є досить важливим й актуальним завданням освіти.
Це пояснюється тим, що сучасний розвиток фізичної науки досягнув такого рівня, при якому фізичні теорії і фізичні методи наукового дослідження стали загальновизнаними не тільки в галузі природничих наук, а й поза їхньою сферою і дають вагомі результати в пізнанні внаслідок моделювання явищ і процесів.
Ретроспективний аналіз змісту, структури курсу фізики та методики його навчання в школах різного типу й профілю свідчить, що порівняно з іншими розділами шкільного курсу фізики (ШКФ) розділ оптики та квантової фізики в експериментальному аспекті потребує значного поліпшення та розробки конструкцій найрізноманітніших дослідів, моделей, установок. У структурі методичної роботи та організації навчально-виховного процесу, і зокрема вивчення оптики, донедавна переважав репродуктивний підхід подання навчального матеріалу. Однак, дослідне, пошукове навчання передбачає перенесення аспектів на залучення учнів до проведення самостійних спостережень і дослідів. Такий підхід потребує перегляду матеріальної бази фізичних кабінетів, універсалізації приладів, розширення меж застосування навчальних установок, приладів та обладнання.
При цьому центральне місце в процесі навчання займає пізнавально-пошукова та навчально-дослідна діяльність саме учнів, їхнє учіння й постійне просування в пізнанні більшої кількості явищ і процесів та більш глибоких і суттєвих зв'язків і взаємозалежностей між відповідними галузями наукових знань.
Таким чином, зараз перед шкільною освітою визначається актуальна проблема активізації пізнавально-пошукової діяльності учнів при вивченні дисциплін природничо-математичного циклу, що передбачає підвищення активності школярів у пізнанні навколишнього світу. Роль і місце учня в навчально-виховному процесі змінюється. Він сьогодні виступає не об’єктом цього процесу, не простим спостерігачем, а активним суб’єктом, здобувачем знань, умінь і навичок. Тому головне завдання вчителя полягає в організації роботи учнів таким чином, щоб кожен школяр мав можливість найбільшою мірою виявити свої задатки й творчі здібності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ РОЗРОБКИ ТА ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ДЖЕРЕЛ ВИПРОМІНЮВАННЯ У ШКІЛЬНОМУ ФІЗИЧНОМУ ЕКСПЕРИМЕНТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок