Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ФЕРМЕРСЬКОЇ ПРАЦІ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ФЕРМЕРСЬКОЇ ПРАЦІ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ФЕРМЕРСЬКОЇ ПРАЦІ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЧЕРЯВИЙ Андрій Олександрович
УДК 371:373.68
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ФЕРМЕРСЬКОЇ ПРАЦІ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ
13.00.07 – теорія та методика виховання
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор педагогічних наук, професор
Алфімов Валентин Миколайович,
Донецький національний університет, декан
факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації керівних педагогічних працівників
Офіційні опоненти – | доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний універстет ім. М.П. Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання та креслення
кандидат педагогічних наук, доцент
Цибулько Григорій Якович,
Слов’янський державний педагогічний університет, доцент кафедри педагогіки і методики технологічної підготовки
Провідна установа – | Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія трудового виховання і профорієнтації, м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 ” вересня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. років Жовтня, .
Автореферат розіслано “22” серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.В. КТ.В. Коршун


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Оновлення змісту загальної середньої освіти, її особистісна орієнтація, як зазначено в Національній доктрині розвитку освіти в Україні XXI століття, є пріоритетним напрямом державної освітньої політики, реалізація якої передбачає здійснення профільної професійної підготовки старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів.
Якість трудового виховання і навчання сільських школярів старшого під-літкового віку залежить від ступеня їх переорієнтації на розвиток особистості, від визначення чітких цільових орієнтирів початкової професійної підготовки на діагностичній основі та урахування відповідних соціально-економічних потреб держави, зовнішніх і внутрішніх факторів розбудови агропромислового комплексу. Ефективність сільськогосподарського вироб-ництва країни пов’язана з рівнями науково-методичного, матеріального, кадрового й інших видів ресурсного забезпечення початкової підготовки школярів до професійної діяльності, зокрема, до фермерської праці. В умовах ринкових відносин одним із провідних чинників розвитку сільського господарства України виступає особистість фахівця-фермера, його моральні якості, ступінь психологічної й практичної готовності організовувати і вести власне виробництво. Підготовка майбутніх фермерів вимагає оновлення змісту, методів і форм трудового виховання, економічної освіти, профільного професійного навчання, позауроч-ної діяльності школярів. Цільові орієнтири формування в учнів готовності до фермерської праці мають бути обумовлені такою моделлю фахівця-фермера, який не тільки здатний “нагодувати” людей, але й спроможний до забезпечення подальшого розвитку сільськогосподарського виробництва в Україні, інтеграції її економіки до європейського та світового економічних просторів.
Проте, як правило, в існуючій практиці формування у школярів готов-ності до фермерської праці цільовими орієнтирами виступають тільки функціо-нальні властивості діяльності цього фахівця. Особистісний підхід у початковій підготовці майбутніх фермерів ще не став провідним для організаторів трудо-вого виховання і навчання учнів, хоча його особливості та значущість для орга-нізації процесу професійного самовизначення особистості висвітлено в працях Г. Костюка, Г. Балла, Є. Климова, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ФЕРМЕРСЬКОЇ ПРАЦІ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок