Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПIДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТIЙКОСТI ВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ В КОРОЗIЙНО-АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ БОРИДНИМИ ПОКРИТТЯМИ

ПIДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТIЙКОСТI ВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ В КОРОЗIЙНО-АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ БОРИДНИМИ ПОКРИТТЯМИ

Назва:
ПIДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТIЙКОСТI ВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ В КОРОЗIЙНО-АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ БОРИДНИМИ ПОКРИТТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,03 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Киiвський мiжнародний унiверситетцивiльної авiацiї
На правах рукопису
УДК 620:193.16.664
Свирид Михайло Миколайович
ПIДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТIЙКОСТI ВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ В КОРОЗIЙНО-АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ
БОРИДНИМИ ПОКРИТТЯМИ
Спецiальнiсть 05.02.04 - Тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата технiчних наук
 
Київ 2000


Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ТРВЛА і АМ Київського мiжнародного унiверситету цивiльної авiацiї.
Науковий керiвник - доктор технiчних наук , професор
Назаренко Павло Васильович.
Офiцiйнi опоненти: доктор технiчних наук, професор
Кiндрачук Мирослав Васильович, професор кафедри металознавства та термічної обробки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” , м. Київ.
доктор технiчних наук, професор Сологуб Микола Аврамович, професор кафедри матеріалознавства та технології машинобудування Українського державного університету харчових технологій (УДУХТ), м. Київ.
Провiдна установа: ВАТ “МоторСІЧ" Міністерство ППУ Зароріжжя.
Захист вiдбудеться "31" січня 2001 року о 10-00 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д26.062.03. При Київському мiжнародному унiверситеті цивiльної авiацiї за адресою: 252058, м.Київ, проспект Космонавта Комарова,1, КМУЦА.
З дисертацiєю можна ознайомитись в бiблiотецi університету.
Автореферат розiслано "30" грудня 2000 р.
Вчений секретар спецiалiзованої вченої ради
доктор технiчних наук _________ Запорожець О.I.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть роботи. Аналіз роботи багатьох промислових механiзмiв свідчить, що недостатня надійність і довговічність технологічного обладнання, в більшості випадків, зумовлена інтенсивним корозійно-механічним зношуванням (КМЗ) при їх контакті з корозійно-активним середовищем. В процесі проектування окремих вузлiв машин проводять розрахунки на мiцнiсть, а взаємодiя пар тертя в цих же машинах та зносостiйкiсть звичайно не враховується. Тому, щоб уникнути багатьох помилок в виборі матеріалів, завчасно попередити вихiд деталi з ладу, правильно спрямувати доскональне глибинне дослiдження вузла, працюючого в умовах КМЗ, необхідне застосування лабораторних та стендових випробувань з створенням дійсної моделi реального вузла. Експлуатаційна надійність обладнання забеспечується довговічністю механізмів, працездатнiсть яких визначається зносостійкістю деталей вузлів виготовленних з високолегованих сталей і сплавів, легуючі елементи котрих достатньо коштовні та рідкісні. Проте характеристикою довговічності поверхонь тертя є робочий шар завтовшки до 100 мікрометрів. Змiцнення поверхневого прошарку буде достатньою умовою довговiчностi механiзму. Насичення поверхнi бором на робочу глибину значно пiдвищує зносо - i корозiйну стiйкiсть, а розширення їх технiчних характеристик можливе за допомогою легуючих елементiв, які підвищують механiчнi характеристики, збiльшують стійкість покриттів до взаємодiї активного середовища в умовах КМЗ. Тому особливо актуальним та ефективним в цьому напрямку може бути змiцнення поверхонь нелегованих дешевих вуглецевих сталей захисними покриттями, які мають широкi межi триботехнічних характеристик.
Мета роботи полягає в дослідженні легованих боридних покриттів та способів їх обробки з метою підвищення зносостійкості при роботі в корозійно – активних середовищах.
Задачі роботи, виконання яких зумовлено досягненням поставленої мети:
1. Розробити методичний комплекс, спроможний змоделювати умови роботи реальних вузлiв тертя.
2. Розробити модель трибологiчної системи в умовах корозiї при терті ковзання.
3.
Дослiдити корозiйнi властивостi боридних покриттiв у статичних та динамiчних умовах взаємодії з активним середовищем.
4.
Визначити вплив легуючих елементiв на трибологiчнi та механiчнi характеристики боридних покриттiв в умовах тертя без змащування та в корозійно-активних середовищах.
5.
Розробити рекомендації щодо практичного застосування легованих боридних покриттів у виробництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПIДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТIЙКОСТI ВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ В КОРОЗIЙНО-АКТИВНИХ СЕРЕДОВИЩАХ БОРИДНИМИ ПОКРИТТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок