Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Український філософський гуманізм: контамінація раціонального та ірраціонального

Український філософський гуманізм: контамінація раціонального та ірраціонального

Назва:
Український філософський гуманізм: контамінація раціонального та ірраціонального
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,90 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІЛЬЇН Володимир Васильович
УДК – 1(09): 141.32
Український філософський гуманізм:
контамінація раціонального та
ірраціонального
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора
філософських наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософських та соціальних наук Київського національного торговельно-економічного університету.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна,
Київський державний інститут
театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого,
завідувач кафедри суспільних наук.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Поліщук Ніна Павлівна,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди
НАН України (м. Київ), провідний науковий
співробітник відділу історії філософії України;
доктор філософських наук
Луханіна Тетяна Петрівна,
Національний авіаційний університет (м.Київ),
професор кафедри соціології;
доктор філософських наук, професор
Шевченко Володимир Ісакович,
Чернігівський державний педагогічний
університет ім. Т.Г.Шевченка,
завідувач кафедри філософії.
Провідна установа – Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, відділ історії зарубіжної філософії (м.Київ).
Захист відбудеться “_29_” _січня____ 2001 р. о _14:00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал. №10.
Автореферат розісланий “26” _грудня_ 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Діденко В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ. Проблема тотожності та відмінності раціонального та ірраціонального в українській історико-філософській традиції в порівнянні з головними течіями західноєвропейської філософської думки в конкретному вигляді не ставилась в попередніх наукових розвідках. Особливість та унікальність української теоретичної спадщини взагалі та своєрідність вітчизняного філософського гуманізму як одного з найважливіших структурних компонентів філософії, її іманентної сутності традиційно пов’язувались з характерологією акцидентальних феноменів та їх концептуального змісту: “філософією серця” (кордоцентризм, кардіогносія), символічною триєдністю світів, вченням про дві натури, етосом “сродної” праці, “культуроморфічним” аспектом національної ментальності тощо. Ототожнення контентних ознак цих різнорідних концептів визначалась як “софійність”, котра виступала антитезою класичному раціоналізму та просвітницькому сцієнтизму. Але мономірність такого підходу полягає в екстраполяції української гуманістичної проблематики на світову, що загрожує невиправданим нав’язуванням теоретичних моделей та феноменологічними редукціями.
Актуальність теоретичного і практичного значення даної роботи полягає у пошуку соціокультурних, інтелектуальних, гуманістичних інваріантів у розвитку тенденцій вітчизняного та європейського екзистенціального мислення. Виникає можливість більш адекватно розглянути історико-філософські креативи України в кореляціях з системно-теоретичними модифікаціями основних течій сучасної філософії, знайти споріднені особливості національної ідеї з розвитком національних культур цивілізованих країн, подолати схоластичне протиставлення філософії “Сходу та Заходу”, інтегрувати в єдину культурогенну цілісність раціональні та екзистенціально-персоналістські напрямки філософської теоретичної рефлексії. Отже, долається однобічність лінійної дихотомії раціонального та ірраціонального в основах українського теоретико-філософського гуманізму. Окрім теоретичної цінності в пізнавально-інформаційному, методологічному, аксіологічному аспектах такий підхід є практично вагомим для удосконалення викладу української філософії у вищій школі як особливої і самостійної течії світової філософської думки та інституалізації демократії, плюралізму, толерантності, інтеркультурної комунікації в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Український філософський гуманізм: контамінація раціонального та ірраціонального

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок