Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН МАРГІНАЛЬНОСТІ У ГЕНЕЗИСІ СІТЬОВОГО СУСПІЛЬСТВА

ФЕНОМЕН МАРГІНАЛЬНОСТІ У ГЕНЕЗИСІ СІТЬОВОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ФЕНОМЕН МАРГІНАЛЬНОСТІ У ГЕНЕЗИСІ СІТЬОВОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,72 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОВІТРЯНИХ СИЛ
ІМЕНІ ІВАНА КОЖЕДУБА
СВЯЩУК Андрій Леонідович
УДК 13.130.1
ФЕНОМЕН МАРГІНАЛЬНОСТІ
У ГЕНЕЗИСІ СІТЬОВОГО СУСПІЛЬСТВА
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, Міністерство освіти і науки України (м. Харків).
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Кузнєцов Анатолій Юрійович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
старший науковий співробітник
Степіко Михайло Тимофійович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
вчений секретар;
доктор філософських наук, доцент Дзьобань Олександр Петрович,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого
доцент кафедри філософії.
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, м. Київ.
Захист відбудеться 29 червня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Сумська, 77/79.
Автореферат розісланий 27 травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Є.М. Мануйлов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історичний збіг трьох взаємодіючих процесів кінця XX століття (революції інформаційних технологій, кризи й переструктурування систем капіталізму й соціалізму, розквіту культурних соціальних рухів) спричинив утворення нової домінуючої соціальної структури – сітьового суспільства, нової економіки – інформаціональної/глобальної, нової культури – культури віртуальної реальності. Новий спосіб розвитку – інформаціональний капіталізм – формує наразі всю царину соціальної поведінки. Сітьовий характер нового суспільства визначає його розвиток і поширення як глобального суспільства й проявляється залежно від культурної та інституціональної специфіки.
Генезис сітьової архітектури суспільних відносин і перехід до глобальних взаємодій супроводжується такими процесами: істотними змінами у сфері зайнятості; зміною стратифікаційних моделей і принципів; утворенням нових соціальних класів; запереченням усталених способів соціальної взаємодії; крахом звичних ідеологій; руйнуванням колишніх форм організації самосвідомості й ціннісних ядер, що лежать в основі країнних і цивілізаційних ідентичностей; порушенням звичних умов онтологічної безпеки індивідів.
В умовах генезису сітьового суспільства виявляє себе потужний потік маргіналізації, що за своїми характеристиками істотно відрізняється від відомих і вивчених маргінальних потоків індустріального періоду. Серед основних небезпек перебування в маргінальному стані, на які наражається сучасний соціальний організм, не тільки зростання безробіття, але також і розкол спільного соціокультурного простору, дезінтеграція колись цілісних суспільних утворювань, демографічна криза, етнічні й релігійні конфлікти, сепаратизм, різке зростання рівня злочинності, виникнення на периферії суспільства складного конгломерату груп.
Теоретична інтерпретація феноменів маргінальності, що проявляють себе у сучасній соціокультурній реальності, істотно відстає від практичного розгортання явищ маргінального ряду. Існуючі підходи до дослідження маргінальності не відбивають новий образ соціальної реальності, вписаний у постнекласичну картину світу, сформовану уявленнями про сучасний світ як нестабільний і різноманітний. Визнання глобальності сітьового суспільства, безлічі суспільних модусів, таких властивостей суспільства, як самоорганізація й самоускладнення, можливе тільки в межах постнекласичної парадигми, що використовує пізнавальні форми та методологічні принципи, які дозволяють уловити культурне різноманіття, складність, розмаїтість типів реальностей сучасного світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФЕНОМЕН МАРГІНАЛЬНОСТІ У ГЕНЕЗИСІ СІТЬОВОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок