Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ управління ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ управління ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ управління ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського
АСАНОВА ЕЛЬЗАРА РУСТЕМІВНА
УДК 330.322.5
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ управління ІНВЕСТИЦІЙНОЮ
ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і
управління підприємствами
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Сімферополь – 2005


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.И. Вернадського Міністерства освіти і науки України на кафедрі менеджменту і маркетингу.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Подсолонко Володимир Андрійович
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри менеджменту і маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Багрова Інна Василівна
Український державний хіміко-технологічний університет (м.Дніпропетровськ), професор кафедри економіки, промисловості і організації виробництва
кандидат економічних наук
Куліш Володимир Іванович
Міністерство економіки АР Крим,
міністр економіки
Провідна установа: Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, кафедра бізнесу і контролінгу (м.Харків)
Захист відбудеться “17” червня 2005 р. о 14.20 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К52.051.06 у Таврійському національному університеті ім. В.І.Вернадського за адресою: 95006, АР Крим, м. Сімферополь, проспект В.І. Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95006, АР Крим, м. Сімферополь, проспект Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “16” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент С. Ю. Цьохла
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація економіки країни в 1991-2003 р. неоднозначно вплинула на розвиток галузей господарювання і їхніх підприємств. З одного боку, вона сприяла створенню умов для самостійної діяльності, дозволила широко використовувати економічні механізми, що існують в арсеналі ринкової економіки, з іншого боку, обернулася глибокою кризою для підприємств галузей. До базових галузей промисловості традиційно відноситься хімічний комплекс, визначаючи її важливу роль у розвитку практично всіх галузей народногосподарського комплексу України. На підприємствах цього комплексу сформувалася проблемна ситуація, що характеризується значним спадом обсягу виробництва, що до 2003 р. склав тільки 46,4 % від рівня 1990 р.; скороченням чисельності промислово-виробничого персоналу на 34,2 %; фактичним призупиненням процесу відновлення фондів, ступінь зношеності яких склала 51,9 – 71,6 %; зниженням рентабельності продукції з 16 % у 1990 р. до 5,2 % у 2003 р.; а також низьким рівнем конкурентоспроможності хімічної продукції, високою імпортозалежністю, деформованістю галузевої структури тощо.
До одних з основних причин розвитку проблемної ситуації, що поглиблюють негативні явища в економіці галузі, відносять дефіцит інвестицій, обсяг яких у 2003 р. склав 34,6 % від рівня 1990р., і неефективне їхнє використання. У цих умовах задачі активізації інвестиційної діяльності й ефективного управління даним процесом, як умова виживання і стабільного розвитку підприємств, здобувають першорядне значення.
Широке коло питань, пов'язаних з дослідженням інвестиційної діяльності, знайшли своє відображення в роботах закордонних учених-економістів: Александера Г., Ансоффа І., Бейлі Д., Бітмана Л., Джонка М., Шарпа У й ін. Слід зазначити, що їхньої розробки враховують умови функціонування підприємств у розвинутих ринкових відносинах, і не прийнятні для підприємств, що функціонують в умовах трансформації економічних процесів. Серед вітчизняних учених, що зробили внесок у дослідження процесів інвестування, варто віднести Аптекаря С., Багрову І., Бланка І., Гаврилюка О., Грабенка С., Куліша В., Крючкова І., Мазура В., Федоренка В., Чумаченка М. та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ управління ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок