Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПІСКОВИКІВ ДОНБАСУ І ПРОГНОЗ ЇХ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНОСТІ

СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПІСКОВИКІВ ДОНБАСУ І ПРОГНОЗ ЇХ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНОСТІ

Назва:
СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПІСКОВИКІВ ДОНБАСУ І ПРОГНОЗ ЇХ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,47 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
 
 
УДК 552.513: 622.831.322
БАРАНОВ
Володимир Андрійович
СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПІСКОВИКІВ ДОНБАСУ І ПРОГНОЗ ЇХ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНОСТІ
04.00.16. - Геологія твердих горючих копалин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора геологічних наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі геології вугільних родовищ великих глибин в Інституті геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ)
Науковий консультант - академік НАН України, доктор геолого-мінералогічних наук, професор ЗАБІГАЙЛО Володимир Юхимович.
Офіційні опоненти:
-
доктор геолого-мінералогічних наук, старший науковий співробітник УЗІЮК Василь Іванович, виконуючий обов’язки завідувача відділу геології вугільних родовищ Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України (м. Львів);
-
доктор геолого-мінералогічних наук, професор КОРЧЕМАГІН Віктор Олександрович, професор кафедри розвідки родовищ корисних копалин Донецького державного технічного університету, Міністерство освіти і науки України;
-
доктор технічних наук, старший науковий співробітник, КОЛЕСНІКОВ Володимир Григорович, завідувач відділу гірничої аерогазодинаміки Інституту геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ).
Провідна організація - Інститут геологічних наук НАН України (м.Київ), відділ геології вугільних родовищ.
Захист відбудеться “ 23 ” листопада 2000 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 08.080.05 в Національній гірничій академії України, Міністерство освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної гірничої академії України, Міністерство освіти і науки України, за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, тел.(0562) 47-24-11.
Автореферат розісланий “ 21 ” жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Д 08.080.05,
кандидат геолого-мінералогічних наук А.Л. Лозовий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перспективи розвитку вугільної промисловості Донецького басейну пов’язані з освоєнням глибоких горизонтів, що призводить до ускладнення технологічних процесів і погіршення безпеки праці. Це пояснюється тим, що роботи виконуються в складних гірничо-геологічних умовах в замкнутому просторі, де відбуваються не завжди прогнозовані явища: раптові викиди порід, гірські удари, суфлярні виділення метану, завалення.
Викид породи і газу – складний процес руйнації газонасиченого масиву, що супроводжується виділенням значних кількостей метану, викидами породи, утворенням порожнин, що перевищують перетин виpобки. Метан, що виділився, створює загрозу вибуху, внаслідок перекиду повітряних вентиляційних потоків і різкого підвищення загазованості виробок. Вибуховою хвилею руйнується кріплення і гірниче обладнання. Порожнини, що утворилися, потрібно закладати з застосуванням необхідних для цього матеріалів. Все це призводить до значних витрат на ліквідацію наслідків даного явища.
З метою запобігання проявів викидів породи і газу розроблені і застосовуються на шахтах поточний прогноз, що проводиться безпосередньо в забоях гірничих виробок, і локальний - за геолого-геофізичними даними. Ведення поточного прогнозу по всій довжині виробки економічно невигідне, а наявність опукло-вігнутих дисків у керні випереджаючих свердловин не завжди характеризує викидонебезпечну ситуацію. Локальний прогноз не вигідно застосовувати при проходці коротких виробок і ухилів. Розробка методу комплексного прогнозу на основі локальної і поточної оцінки викидонебезпечності гірських порід стримується недостатньою вивченістю структурних перетворень пісковиків у процесі катагенезу, недостатньою обгрунтованістю виділення границь викидонебезпечності і їх зв'язку з катагенезом, недостатньою вивченістю розподілу напруженого стану порід і впливу цих властивостей на викидонебезпечність.
Виходячи з вищевикладеного, дослідження структурних перетворень пісковиків Донбасу в процесі катагенезу, обгрунтування локальних і регіональних закономірностей їх викидонебезпечності і розробка, на цій основі, методу комплексного прогнозу викидонебезпечності гірських порід, застосування якого підвищує ефективність і безпеку гірничих робіт на шахтах, є актуальною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПІСКОВИКІВ ДОНБАСУ І ПРОГНОЗ ЇХ ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок