Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СТАТИСТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В ТАВРІЙСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ В XIX – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК СТАТИСТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В ТАВРІЙСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ В XIX – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
РОЗВИТОК СТАТИСТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В ТАВРІЙСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ В XIX – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,73 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 930.1:311.41 (47)”1834-1920”
БОБКОВ ВОЛОДИМИР ВІТАЛІЙОВИЧ
РОЗВИТОК СТАТИСТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
В ТАВРІЙСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ В XIX – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
07.00.01 – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України та допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Непомнящий Андрій Анатолійович,
Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського, професор кафедри історії України та допоміжних історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Швидько Ганна Кирилівна,
Національний гірничий університет,
професор кафедри історії та політичної теорії
кандидат історичних наук, доцент
Лохматова Ала Іванівна,
Запорізький державний університет,
доцент кафедри новітньої історії України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історико-краєзнавчих досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться 22 грудня 2004 р. о 13°° годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д .051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий „ 18 „ листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Кандидат історичних наук, доцент Кривий І. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з істотних рис сучасної історичної науки є значно загострена увага до політичної, економічної, соціальної, культурної історії регіонів. Істориків притягує вивчення явищ минулого, що раніше випадали з поля зору вчених або вважалися занадто дрібними й неактуальними. Все більш активно дискутується питання про роль “малої особистості” в історії; помітне місце приділяється вивченню діяльності провінційних краєзнавчих товариств, їхнього внеску в розвиток регіональної історіографії.
Активний розвиток історичної науки в Україні, існуючі практичні проблеми функціонування сучасної державної системи ставлять перед вітчизняними дослідниками завдання узагальнення досвіду попередніх поколінь учених, вироблення на його основі нових методів одержання якісних відомостей про розвиток вітчизняної економіки, демографії. Вивчення базових принципів збору статистичних відомостей у дорадянський період набуває особливого значення у зв'язку з переходом України до ринкової економіки.
У XIX столітті статистика зайняла ключове місце в системі гуманітарних і природничо-наукових дисциплін. При цьому вона була не стільки результатом диференціації наукового знання, скільки одним із чинників його становлення. Це забезпечувало багатогалузеві економічні, історичні, демографічні й інші дослідження міцною джерельною базою. Поступово статистика оформилася в особливий напрямок знання, що дотримувався своїх власних законів і принципів. Без його участі не здійснювався жоден скільки-небудь значний державний проект.
Збором статистичних відомостей у провінції в XIX – на початку ХХ століття займалася мережа місцевих органів адміністративної статистики. Самостійні статистичні дослідження також проводили земські організації. У розглянутий період на території Таврійської губернії офіційно функціонували чотири статистичні установи: губернський статистичний комітет (м. Сімферополь), Керч-Єнікальський статистичний комітет (м. Керч), Севастопольський міський статистичний комітет (формально діяв до 1861 р.) і статистичне бюро Таврійського губернського земства (з 1899 р. – оціночно-статистичне бюро). Також статистика Таврійської губернії розроблялася Головним статистичним комітетом Новоросійського краю (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК СТАТИСТИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В ТАВРІЙСЬКІЙ ГУБЕРНІЇ В XIX – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок