Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАЦІОНАЛІЗМ ТА ІРРАЦІОНАЛІЗМ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ ДОБИ БАРОКО

РАЦІОНАЛІЗМ ТА ІРРАЦІОНАЛІЗМ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ ДОБИ БАРОКО

Назва:
РАЦІОНАЛІЗМ ТА ІРРАЦІОНАЛІЗМ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ ДОБИ БАРОКО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЛИТВИН ТАРАС МИКОЛАЙОВИЧ
УДК165.61/63/477 /
РАЦІОНАЛІЗМ ТА ІРРАЦІОНАЛІЗМ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ
ДОБИ БАРОКО
Спеціальність 09.00.05. – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії філософії філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
Захара Ігор Степанович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Кашуба Марія Василівна,
Львівський регіональний Інститут державного управління
Національної академії державного управління при Президентові
України, професор кафедри політичних наук і філософії;
кандидат філософських наук, провідний науковий співробітник
Стратій Ярослава Михайлівна
Інститут філософії НАН України,
провідний науковий співробітник.
Захист відбудеться 13 березня 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79002, м. Львів, вул. Університетська, 1
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розіслано 13 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Сінкевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження.
Бароко – один із важливих етапів у розвитку європейської культури ХVІ - ХVІІІ ст. Українське бароко окреслене рамками початку 30-х років ХVІІ і кінця ХVІІІ століть. Саме культура Бароко визначила своєрідність духовного і філософського життя України зазначеного періоду. Як художній стиль, а водночас і як спосіб світобачення та світорозуміння, Бароко сприяло найповнішому самовираженню духовного світу української людини тієї драматичної реформаторської доби, насамперед, завдяки своїй філософській основі, що в національному варіанті виявила себе чи не найяскравіше.
Філософська рефлексія над духовною ситуацією в Україні в епоху бароко допомагає знайти відповідь на питання своєрідного стилю мислення, притаманного нашому народові, його менталітету, проаналізувати і збагнути специфіку і сутність філософських ідей творів українських філософів, котрі виходили на нові історичні рубежі свого розвитку, що найкраще засвідчувала діяльність Києво-Могилянської академії.
Актуальність та доцільність дисертаційної роботи продиктована найперше, недостатнім рівнем вивчення філософської думки епохи бароко, а також фрагментарністю і спорадичністю спроб її історико-філософського аналізу і відтворення головних ідей та їхньої значимості. Кожне нове дослідження заповнює прогалину, сприяє відчитанню незнаних сторінок філософської думки минулого, що в свою чергу сприяє теоретичній реконструкції цілісної панорами вітчизняної філософії в усі історичні епохи її розвитку.
Водночас дослідження вітчизняної філософії епохи Бароко відкриває нині нові перспективи і можливості для українських дослідників у переосмисленні й поглибленому трактуванні окремих проблем, які ще недостатньо з’ясовані, або ж мають неоднозначне тлумачення.
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами і темами.
Тема дисертації є складовою частиною наукових досліджень кафедри історії філософії Львівського національного університету імені І. Франка, зокрема, науково-дослідної теми з історії української філософії.
Мета та завдання дослідження
Мета дослідження – це висвітлення специфіки філософської думки в Україні епохи Бароко, яка стала синтезом двох традиційних напрямів в її розвитку – ірраціоналізму та раціоналізму, і яку представила філософська школа Києво-Могилянської академії у феномені барокової схоластики.
Реалізація поставленої мети передбачала такі завдання:
- розглянути джерела й проаналізувати праці дослідників проблеми української барокової схоластики;
- висвітлити специфіку барокового способу світосприйняття і світорозуміння, його відображення у духовно-філософській культурі України;
- простежити традицію ірраціоналізму в українській філософії як розвиток містичного неоплатонізму;
- проаналізувати процес становлення й особливості утвердження в українській духовно - філософській культурі раціоналістичної традиції;
- розглянути проблему барокової схоластики як специфічного стилю філософування професорів Києво-Могилянської академії, і духовно-теоретичного підґрунтя українського бароко.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РАЦІОНАЛІЗМ ТА ІРРАЦІОНАЛІЗМ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОСОФІЇ ДОБИ БАРОКО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок