Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Західна Україна і голодомор 1932 – 1933 рр.: морально-політична і матеріальна допомога населенню в УСРР

Західна Україна і голодомор 1932 – 1933 рр.: морально-політична і матеріальна допомога населенню в УСРР

Назва:
Західна Україна і голодомор 1932 – 1933 рр.: морально-політична і матеріальна допомога населенню в УСРР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Інститут народознавства
Папуга Ярослав Богданович
УДК 94(477) “1932-1933”
Західна Україна і голодомор 1932 – 1933 рр.:
морально-політична і матеріальна допомога населенню в УСРР
Спеціальність: 07.00.01 Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському відділенні Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України.
Науковий керівник: Дашкевич Ярослав Романович,
доктор історичних наук, старший науковий співробітник, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, заступник директора, керівник Львівського відділення.
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Крупський Іван Васильович,
Львівський національний університет ім. І.Франка,
професор кафедри радіомовлення і телебачення
кандидат історичних наук
Дядюк Мирослава Степанівна,
Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника НАН України, завідувач відділу рукописів
Захист відбудеться „26” червня 2007 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .222.01 в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за адресою:
79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий „25” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради
доктор історичних наук Середа О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Питання передумов і наслідків голодомору 1932-1933 рр. є важливою проблемою новітньої історії України. Не випадково висвітленню цих подій присвячено декілька тисяч праць істориків, економістів, демографів. Попри це, маловивченою залишається діяльність українців міжвоєнної Польщі, зумовлена розповсюдженням відомостей про голодомор. Окремі публікації, які з'явилися в міжвоєнний період, не розкрили всесторонньо суспільну реакцію галичан і волинян на трагедію населення УСРР. Відновлені з початку 1990-х років дослідження у цій галузі не змогли заповнити прогалини, оскільки стосувалися лише окремих аспектів вказаної проблеми. В історичній науці аналізувалася здебільшого діяльність представників національно-демократичних і націоналістичних сил. Поза тим недостатньо вивченим залишається питання про ставлення більшості населення до голодомору в Радянській Україні. Праці краєзнавчого характеру описують лише окремі епізоди, не відтворюючи цілісної картини суспільного руху українців Польщі на захист голодуючих. Фрагментарність студій з даної теми спричинила виникнення певних стереотипів. Перегляд сформованих помилкових уявлень дасть змогу краще зрозуміти суспільно-політичні процеси, які відбулися під впливом повідомлень про ситуацію в УСРР серед західноукраїнської громадськості.
Аналіз ставлення українців Польщі до трагічних подій за Збручем сприяє виявленню особливостей розвитку громадського життя на території Галичини та Волині і дозволяє з’ясувати рівень національної свідомості серед мешканців різних регіонів Західної України. Окрім того, вивчення цієї теми допомагає виробити нові підходи для пошуку відповіді на основне питання, яке постало перед сучасними дослідниками голодомору: що спонукало радянське керівництво вдатися до такої репресивної продовольчої політики, яка призвела до смерті мільйонів людей? Джерела, використані в дисертації, опосередковано підтверджують думку про запланований Москвою терор з метою придушення опозиційного руху в УСРР.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалася згідно з плановою темою Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України “Українські та іншомовні джерела з історії західноукраїнського регіону нового та найновішого періоду”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Західна Україна і голодомор 1932 – 1933 рр.: морально-політична і матеріальна допомога населенню в УСРР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок