Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: СТАБІЛІЗАЦІЯ ШВИДКОСТІ ГНУЧКОГО НОСІЯ ІНФОРМАЦІЇ В АПАРАТУРІ МАГНІТНОГО ЗАПИСУ

СТАБІЛІЗАЦІЯ ШВИДКОСТІ ГНУЧКОГО НОСІЯ ІНФОРМАЦІЇ В АПАРАТУРІ МАГНІТНОГО ЗАПИСУ / сторінка 5

Назва:
СТАБІЛІЗАЦІЯ ШВИДКОСТІ ГНУЧКОГО НОСІЯ ІНФОРМАЦІЇ В АПАРАТУРІ МАГНІТНОГО ЗАПИСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,24 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Враховуючи особливість постановки задачі, яка полягає в тому, що точки входу збурюючих чинників і точки відстежування реакцій мають довільну орієнтацію, а сама система має значну кількість інерційних елементів, в роботі запропоновано векторно-матричну форму математичної моделі, побудованої на основі (5) з використанням методу змінних стану
, (6)
де - квадратна матриця стану системи; - вектори-стовпці фазових координат та збурень відповідно; - матриця зовнішніх збурень.
Блочна форма матриці наступна
(7)
де А і В – матриці однакової структури, елементи яких визначаються параметрами системи.
Для досліджуваної моделі матриця А має вигляд:
.
На основі (7) розроблено і програмно реалізовано алгоритм визначення власного спектру СПМ за заданою множиною параметрів системи. Створена програма дає змогу здійснювати ефективний параметричний синтез із значною кількістю змінних величин.
На рис.3 наведена сукупність спектрів власних частот, отриманих за відповідної варіації параметрів елементів СПМ (моментів інерції подаючого вузла і маховика, жорсткостей гнучкого носія інформації, пасика та зони контакту фрикційної передачі). На основі цього встановлено конструктивні засоби ефективного впливу на частотний спектр СПМ з метою уникнення небезпечних резонансних зон.
Рис.3. Варіація спектрів власних частот СПМ
У четвертому розділі наведено аналітичний огляд внутрішніх чинників збурень швидкості руху гнучкого носія СПМ у режимах запису та відтворення як генераторів змінних сил та швидкостей, а саме: ексцентриситет обертальних елементів; змінна жорсткість гнучкого зв’язку пасикових передач. Показано, що різнотовщинність гнучкого зв’язку пасикової передачі може бути зведена до еквівалентного ексцентриситету її шківів, що суттєво спрощує аналіз впливу вказаного збурюючого чинника. Виконано дослідження „струнного ефекту” і проаналізовано вплив на автоколивний режим руху стрічки характеристики сухого тертя пари ковзання, модуля його швидкості, сили притискання та густини і жорсткості матеріалів пари.
У п’ятому розділі пристрій транспортування гнучкого носія розглядається як єдина динамічна система, що включає СПМ, двигун (як електромеханічний перетворювач із внутрішнім зворотнім звязком за швидкістю) та регулятор частоти обертання якоря двигуна. Відповідна структурна схема, яка дає змогу розглядати обєкт дослідження з єдиних позицій, наведена на рис. 4.
Рис.4. Структурна схема системи регулювання:
— вхідне значення напруги; — передавальна функція відповідного типу регулятора; — узагальнена передавальна функція багатомасової механічної системи; — коефіцієнт зворотнього звязку за швидкістю.
У розгляді впливу збурень з довільними входами визначення часткових передавальних функцій виконується на основі структурної схеми (рис.5). Такий підхід забезпечує можливість формування реакції системи на миттєве значення швидкості носія.
Рис.5. Структура багатомасової системи:
- момент збурення якоря двигуна; - інші вхідні моменти збурень; - передавальні функції заданих виходів-входів СПМ; - передавальні функції по входу якоря двигуна; — передавальна функція зворотнього зв‘язку.
На основі дослідження замкнутої системи регулювання частоти обертання ротора двигуна, виконаного методами структурних схем та змінних стану, отримана залежність для визначення амплітуди змінної складової швидкості обертання якоря двигуна
, (8)
де: — момент збурення одиничної амплітуди; - момент збурення і-го входу; - передавальна функція механізму по і-му входу; — передавальна функція системи по керованих входу і виходу; — значення коливання швидкості при дії тільки на вході керування одиничного моменту (одиничний правий вектор); — момент корекції, вироблений зворотнім зв‘язком на одиничне збурення.
Крім цього, на основі (8) встановлена залежність для визначення амплітуди коливання швидкості носія у довільній точці системи:
, (9)
а значить і коефіцієнта коливання швидкості , що є кількісною оцінкою стабільності швидкості його транспортування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: СТАБІЛІЗАЦІЯ ШВИДКОСТІ ГНУЧКОГО НОСІЯ ІНФОРМАЦІЇ В АПАРАТУРІ МАГНІТНОГО ЗАПИСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок